Visma | Lease a Bike en vier ploegen stappen naar CAS na diskwalificatie in Tour de Romandie
foto: Cor Vos
vrijdag 26 september 2025 om 17:00

Visma | Lease a Bike en vier ploegen stappen naar CAS na diskwalificatie in Tour de Romandie

Visma | Lease a Bike, EF Education-EasyPost, Lidl-Trek, Team Picnic PostNL en Canyon//SRAM zondacrypto stappen samen met nog acht rensters naar het Hof van Arbitrage voor Sport (CAS) na hun diskwalificatie in de Tour de Romandie Féminin vorige maand.

De Tour de Romandie Féminin begon vorige maand met de nodige ophef. Nog voor er een kilometer was gereden, werden meerdere ploegen door de UCI gediskwalificeerd vanwege een veiligheidstest met GPS-trackers. “De UCI had het gebruik van een experimenteel apparaat verplicht gesteld zonder voorafgaand overleg of transparante communicatie”, schrijft Visma | Lease a Bike.

“De teams en rensters toonden zich bereid om mee te werken met de veiligheidstest, maar verzochten de UCI om de apparaten zelf op de fietsen te monteren en zelf de rensters aan te wijzen. Toen de UCI dit weigerde, werden de teams en rensters vervolgens gediskwalificeerd.” De UCI dreigde daarna zelfs om de licenties in te trekken.

De ploegen vinden de collectieve diskwalificatie in strijd met de UCI-regelgeving en disproportioneel en stappen daarom nu naar het CAS. “Verdere details over de zaak zullen te zijner tijd worden vrijgegeven”, eindigt de Nederlandse wielerploeg.


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Pauline Ferrand-Prévot staat met een groot interview in de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! De kopvrouw van Visma | Lease a Bike verraste vriend en vijand door in haar comebackjaar meteen Parijs-Roubaix en de Tour de France Femmes te winnen. Frankrijk ligt daardoor aan haar voeten. Hoe kijkt ze zelf terug op de impact van haar Tourzege? Lees het verhaal nu in de nieuwe RIDE!
RIDE Magazine
2 Reacties
17:28
Zin in deze soap. Komen we de wintermaanden wel mee door.
18:51
Dat "met nog acht rensters" is wat vreemd. Wie zijn die acht? Waarom is het niet voldoende als alleen de (hun?) ploegen dit doen?

Om te reageren moet je ingelogd zijn.