Visma | Lease a Bike en vier ploegen stappen naar CAS na diskwalificatie in Tour de Romandie
Visma | Lease a Bike, EF Education-EasyPost, Lidl-Trek, Team Picnic PostNL en Canyon//SRAM zondacrypto stappen samen met nog acht rensters naar het Hof van Arbitrage voor Sport (CAS) na hun diskwalificatie in de Tour de Romandie Féminin vorige maand.
De Tour de Romandie Féminin begon vorige maand met de nodige ophef. Nog voor er een kilometer was gereden, werden meerdere ploegen door de UCI gediskwalificeerd vanwege een veiligheidstest met GPS-trackers. “De UCI had het gebruik van een experimenteel apparaat verplicht gesteld zonder voorafgaand overleg of transparante communicatie”, schrijft Visma | Lease a Bike.
“De teams en rensters toonden zich bereid om mee te werken met de veiligheidstest, maar verzochten de UCI om de apparaten zelf op de fietsen te monteren en zelf de rensters aan te wijzen. Toen de UCI dit weigerde, werden de teams en rensters vervolgens gediskwalificeerd.” De UCI dreigde daarna zelfs om de licenties in te trekken.
De ploegen vinden de collectieve diskwalificatie in strijd met de UCI-regelgeving en disproportioneel en stappen daarom nu naar het CAS. “Verdere details over de zaak zullen te zijner tijd worden vrijgegeven”, eindigt de Nederlandse wielerploeg.
Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Om te reageren moet je ingelogd zijn.