Victor Campenaerts rijdt komende jaren voor Visma | Lease a Bike
Victor Campenaerts komt nu nog uit voor Lotto Dstny, maar zal aan het einde van dit seizoen verkassen naar Visma | Lease a Bike. Dat meldt Het Nieuwsblad en hebben bronnen ook aan WielerFlits bevestigd. De 32-jarige Belg zal voor drie jaar tekenen bij de Nederlandse formatie.
Campenaerts beschikt bij zijn huidige werkgever Lotto Dstny over een aflopend contract en het was al langer duidelijk dat hij niet zal verlengen. Door de perikelen met de cosponsor – Dstny lijkt af te haken als geldschieter van de Belgische ploeg – heeft Lotto Dstny niet de financiële middelen om nieuwe contracten te sluiten. Dit is voor verschillende renners een reden om een deurtje verder te kijken.
Transfers mogen pas op 1 augustus officieel bevestigd worden, maar Campenaerts heeft al een akkoord met Visma | Lease a Bike. Er ligt een driejarig contract klaar voor de hardrijder. Campenaerts heeft een verleden bij het Nederlandse team. In 2016 ruilde hij Topsport-Vlaanderen in voor het toenmalige Lotto NL-Jumbo.
Verleden
Campenaerts reed twee seizoenen (in 2016 en 2017) in Nederlandse dienst, alvorens de overstap te maken naar Lotto Soudal. In dienst van Team LottoNL-Jumbo maakte hij vooral naam als tijdrijder. Campenaerts – die bekend staat om zijn wetenschappelijke en bij momenten revolutionaire aanpak – werd in zijn tweede jaar bij de ploeg Europees kampioen tegen de klok in het Deense Herning.
En omdat JV nu zoveel met voeding en techniek bezig is, kan campenarts juist nu wel in dit team passen. Ze zitten op 1 lijn.
Is gewoon een heel goede vervanging voor Van Hooydonck om Van Aert bij te staan in de klassiekers. En in het rondewerk kan hij op het vlakke op kop rijden.
Bij Campenaerts heb ik altijd het gevoel gehad dat hij alles zelf wil doen, volledig zijn eigen plan trekt en zijn eigen ambities heeft. Dat past niet binnen een Visma.
De vergelijking met Van Hooydonck gaat daarin ook compleet mank. Dat is altijd een enorme teamplayer geweest en een enorm waardevolle knecht. Dat soort werk zie ik Campenaerts niet doen.
Inmiddels kan je alle transfers van Visma-Lab ook wel bijna uittekenen.
In: Nordhagen, Graat, Huising, Brennan, Zingle, S. Yates, Campenaerts
Uit: Gesink, Tratnik, Bouwman, Vermote, Hessmann
Verlengen: M. van Dijke, T. van Dijke, Vader (enige twijfelgeval nog)
Die gaan er best flink op vooruit komend seizoen.
Ze hebben momenteel 24 renners bevestigd voor 2025, nog 6 vrije plekken over dus. Het zou mij verbazen als meer dan 4 van deze plekken opgevuld worden met nieuwe rijders.
wat kunnen die jongens nu nog meer doen? ze maken progressie, zijn een meerwaarde voor het team en zetten de resultaten neer die je mag verwachten/verhopen
Ga daar maar eens mee op trainingskamp.