Verkeerd gestuurde Buchmann toch op podium na jurybesluit
Emanuel Buchmann in de gele leiderstrui aan de start van de slotrit - foto: Cor Vos
zaterdag 13 april 2019 om 18:56

Verkeerd gestuurde Buchmann toch op podium na jurybesluit

Update Emanuel Buchmann is toch op het podium geëindigd in de Ronde van het Baskenland. De Duitser verspeelde een vrijwel zekere podiumplek nadat hij een verkeerde straat werd ingestuurd. De jury corrigeerde echter de tijden na afloop, waardoor hij als derde is geclassificeerd.

Buchmann begon als leider aan de slotetappe, waarin hij niet opgewassen was tegen Ion Izagirre. De Duitser van BORA-hansgrohe moest weliswaar zijn leiderstrui afstaan aan de Spanjaard, maar knokte voor wat hij waard was om toch op het podium te finishen. Een tweede plek leek voor hem weggelegd tot het noodlot leek toe te slaan.

Onduidelijke aanwijzingen in de laatste honderden meters zorgden ervoor dat Buchmann een verkeerde straat inreed, waardoor hij kostbare seconden verloor. Het podium leek alsnog aan hem voorbij te gaan, maar de wedstrijdorganisatie kwam hem tegemoet meldde zijn ploeg na afloop op haar social media.

Aanvankelijk sprak zijn ploeg over de tweede plaats in het eindklassement, nadat de onduidelijke situatie aan het einde was ingeschat als misleiding. Kind van de rekening was Jakob Fuglsang, die daarmee van het podium viel. Even later meldde BORA-hansgrohe dat Buchmann niet tweede, maar derde is geëindigd.

RIDE Magazine
13 Reacties
13-04-2019 19:05
Kudo's voor de jury. En waar de nieuwe regels allerlei sancties voor renners inhouden, zou iets als dit consequenties moeten hebben voor de organisatie.
13-04-2019 19:06
Volkomen terecht. Ik neem mijn eerdere woorden terug. Dit keer zonder sarcasme: chapeau organisatie.
    13-04-2019 19:16
    De organisatie heeft hier niets over te vertellen hoor. Dit is een UCI beslissing. Chapeau voor zittende UCI jury dus
    13-04-2019 19:27
    Als dat zo is rectificeer ik mijn rectificatie.
    13-04-2019 23:59
    Chapeau dat ze iets doen. Overal staat echter dat hij op plek 2 Reed en de jury legt niet uit waarom het 3 wordt. Nog niet echt goed allemaal dus. Dit blijft onnavolgbaar en zal dus volgende keer niet toegepast kunnen worden.
13-04-2019 19:19
Nu weer derde ipv tweede? Ja, dan zullen ze de groep wel dezelfde tijd hebben gegeven als Mollema. Makkelijkste manier om te corrigeren. Tweede of derde zal Buchmann allicht worst zijn.

Bij [url=http://www.biciciclismo.com/es/ion-izagirre-y-el-astana-le-dan-la-vuelta-a-la-itzulia-en-eibar-13-04-2019]Bici[/url] hebben ze inmiddels aangepaste klassementen.
    13-04-2019 19:40
    Dat is gewoon kopie van organisatie website op bici. Wist niet eens dat die website nog bestond eigenlijk. Dacht dat het een soort Spaanse Wielerland was en opgegaan was in Zikloland, wat overigens een goede website is
13-04-2019 21:57
Mwah, deed de jury vroeger ook dit soort dingen? Eigenlijk rijdt Buchmann achter de motor aan, anders was hij net als de koplopers naar links gegaan. Buchmann had ook kilometerslang een beetje voordeel van de motor, terwijl de koplopers geen motor voor zich hadden. Dat scheelt net zo goed tijd.
13-04-2019 23:09
Als je gaat hardlopen op de Mont Ventoux krijg je dezelfde tijd als Mollema, als je verkeerd afslaat achter een motor krijg je dezelfde tijd als Mollema...
Wat kun je nog meer doen om dezelfde tijd als Mollema te krijgen?
    14-04-2019 07:12
    Interessante insteek.
    14-04-2019 08:02
    Lol. Stel je voor dat die derde had gestaan, dan was die wederom genaaid door Jury beslissing.
14-04-2019 08:38
Onzin. Als je verkeert rijdt is dat je eigen schuld. Fuglsang is hier duidelijk genaaid.

Reacties zijn gesloten.