Vaughters: “Garmin gaat met andere tactiek naar de Tour”
donderdag 10 november 2011 om 21:21

Vaughters: “Garmin gaat met andere tactiek naar de Tour”

foto: Sirotti

Garmin-Cervélo gaat het volgend jaar in de Tour de France anders aanpakken. Dat vertelde teammanager Jonathan Vaughters tegen het Amerikaanse Velonews. De Amerikaanse formatie kiest – mede door het parcours – voor een andere tactiek. “Onze tactiek zal behoorlijk veranderen in vergelijking met dit jaar,” voorspelt Vaughters. “We hebben veel verschillende troefkaarten, maar we zullen ze anders uitspelen.”

De voorbije zomer won Garmin maar liefst vier Touretappes. Naast de zege in de ploegentijdrit boekte wereldkampioen Thor Hushovd twee etappezeges en won Tyler Farrar een massasprint. Vaughters ziet opnieuw kansen voor zijn topsprinter. “Ik zie veel etappes die gemaakt zijn voor Tyler. We zullen een gevarieerd team hebben, zoals altijd. Het wordt een ploeg die de gehele Tour tijdens de belangrijkste momenten kan meestrijden.”

Hesjedal, Vande Velde en Danielson maken naar verwachting weer deel uit van de Tourselectie. De drie reden al eens top-10 in een grote ronde. “De route is meer geschikt voor tijdrijders die goed bergop kunnen dan voor pure klimmers,” analyseert Vaughters. “Het is erg geschikt voor Danielson en Vande Velde.”

Of Thomas Dekker in 2012 deel uit zal maken van Garmin-Cervélo is tot op heden nog steeds onbekend. De ploeg presenteert zijn selectie volgende week donderdag in Boulder, Colorado.

Lees ook:
Garmin-Cervélo presenteert ploeg al in november

RIDE Magazine
RIDE Magazine