Van Vleuten: “Kijk met vertrouwen uit naar de Ronde”
Annemiek van Vleuten jaagt zondag een tweede overwinning na in de Ronde van Vlaanderen. De 36-jarige renster was in 2011 al eens de beste en wordt gezien als een van de belangrijkste kanshebbers voor de zege in de Vlaamse voorjaarsklassieker.
Van Vleuten beleefde acht jaar geleden haar doorbraak in de Ronde, maar sindsdien bleven de zeges in het klassieke voorjaar lange tijd uit. Vaak kwam ze pas in de tweede helft van de lente op stoom. Daar kwam dit jaar verandering in met haar indrukwekkende zege in Strade Bianche.
“Nu heb ik er heel veel zin in. Misschien nog wel iets meer dan in andere jaren. Hoe dat komt? Ik heb voor het eerst in die acht jaar weer eens in het voorjaar een wedstrijd gewonnen”, verklaart ze tegenover de NOS. “Dan kijk je met iets meer vertrouwen uit naar deze wedstrijd.”
Haar vroege vorm dit seizoen lijkt het gevolg van het trainingskamp met de mannen van Mitchelton-Scott eerder in het jaar. “Dat heeft me veel goed gedaan. Negen dagen hard bikkelen. Daar profiteer ik heel veel van, het was een soort mini-Tour. Of ik getraind heb als een man? Ja…”
** de rest
De rest
Van Vleuten was deze week ook bij Vive le Velo, al vond ik het een beetje gekke gesprekken soms. Zeker toen De Cauwer over vrouwenwielrennen begon, schoolvoorbeeld van hak-op-tak.