Van Hummel: “Ik geef echt niet op”
maandag 20 juli 2009 om 13:29

Van Hummel: “Ik geef echt niet op”

Gisteren moest de leider in het ‘klassement’ van de rode lantaarn, Kenny van Hummel bijna 200 kilometer alleen afleggen. De Skil-Shimano moest al vroeg lossen en reed de zwaarste rit uit zijn fietscarrière, echter weet hij van geen opgeven. “Desnoods rijd ik nog drie dagen solo, ik wil de finish halen in Parijs.”

De sprinter kijkt terug op de rit naar Verbier. “Er werd direct vanaf de start hard gereden en in mijn pogingen het peloton bij het houden, heb ik me in de eerste klim meteen opgeblazen. Toen ik zo snel alleen kwam te zitten, heb ik wel even gedacht dat ik het niet zou gaan redden. Maar op een gegeven moment vond ik mijn benen terug, kwam ik in een ritme terecht en bleek ik helemaal niet zoveel meer te verliezen. In alle afdalingen heb ik me weer als een blok naar beneden laten vallen en in die laatste klim was het puur overleven.”

Vandaag heeft Van Hummel een rustdag, toch zullen komende dagen erg zwaar gaan worden. Er wachten nog een paar lastige bergetappes. “Een voordeel is wel dat die drie etappes een stuk korter zijn dan die van vandaag. Ik ben dan ook echt niet van plan om op te geven. Dit is gewoon prachtig om mee te maken. Hoe vaak ik niet mijn naam vandaag op het wegdek heb zien staan en gehoord langs de kant. Dat geeft heel veel steun. Desnoods rijd ik nog drie dagen solo, ik wil de finish halen in Parijs.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine