Van der Poel rekent af met Aerts na schitterende strijd op Koppenberg
© Orange Pictures / Peter Scholz-SFA
woensdag 1 november 2017 om 16:10

Van der Poel rekent af met Aerts na schitterende strijd op Koppenberg

Mathieu van der Poel heeft na een razend spannende slotronde de Koppenbergcross op zijn naam geschreven. De Nederlands kampioen moest bijzonder diep gaan om Europees kampioen Toon Aerts af te houden.

Van der Poel geraakt niet weg
De organisatie had de Koppenbergcross dit jaar nog een beetje zwaarder gemaakt, door de aankomst op het steilste stuk van de mythische beklimming te leggen. Ook de start was niet te onderschatten, want de renners moesten meteen de volledige kasseiklim bedwingen.

Aanvankelijk leek het daar even mis te gaan voor Van der Poel, die op de kasseien tot twee keer toe uit zijn klikpedaal schoot. Landgenoot Lars van der Haar liet zijn explosiviteit wel gelden en sneed de beklimming van de Koppenberg als eerste aan. Vlak voor de top rukte Van der Poel echter weer op.

In het veld wilde Van der Poel hetzelfde proberen als de afgelopen weken: vanaf de openingsronde afscheid nemen van de rest. Dat was buiten Europees kampioen Toon Aerts gerekend. Aerts dichtte de kloof, en bracht wereldkampioen Wout van Aert, Tsjechisch kampioen Michael Boros, Laurens Sweeck en Kevin Pauwels met zich mee. Het was Aerts die het initiatief op zich bleef nemen.

Aerts schuwt initiatief niet
Bij de tussensprint in de tweede ronde kregen we een nieuwe versnelling van Van der Poel. Aerts ging knap mee en ook Van Aert kon aanpikken. Van der Haar kende een moeilijke ronde, maar kwam er even later toch weer door. We kregen zo vier leiders die de hele wedstrijd zouden kleuren.

Halfweg besloot het Telenet-Fidea-koppel Aerts-Van der Haar het ploegenspel te gaan spelen. Op de kasseiklim zette Van der Haar vinnig aan, en liet Aerts het initiatief aan de Grote Twee. Van der Poel kende klaarblijkelijk een moeilijk moment, en dus was het aan de wereldkampioen om Van der Haar binnen schot te houden. En dat lukte, het verschil liep nooit hoger op dan twaalf seconden.

Spannende finale met drie
Uiteindelijk was het dan toch Van der Poel zelf die met een explosieve versnelling de kloof op Van der Haar dichtte. Aerts kon aanpikken, maar verrassend genoeg had Van Aert niet voldoende kruit meer in de benen. De winnaar van vorig jaar zat duidelijk door zijn beste krachten heen en moest passen.

We kregen dus een finale met drie. Ploegmaats Aerts en Van der Haar besloten om de Nederlands kampioen beurt om beurt onder druk te zetten, maar steeds zonder succes. In de slotronde ging Van der Poel dan maar zelf aan, maar Aerts gaf nooit veel terrein prijs. Vlak voor de kasseiklim kwam de Europees kampioen zelfs bijna weer aan het wiel van Van der Poel, en dus moest die nog eens extra diep gaan. Zo diep dat hij er na de aankomst bij neer viel, maar de zege maakt ongetwijfeld veel goed.

DVV Verzekeringen trofee 2017-2018
Uitslag manche 2: Koppenberg

1. flag-nl Mathieu van der Poel (Beobank-Corendon) in 1u07m49s
2. flag-be Toon Aerts (Telenet-Fidea Lions) op 12s
3. flag-nl Lars van der Haar (Telenet-Fidea Lions) op 24s
4. flag-be Wout van Aert (Crelan-Charles) op 1m14s
5. flag-be Kevin Pauwels (Marlux-Napoleon Games) op 1m29s
6. flag-be Jens Adams (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice) op 1m30s
7. flag-nl Corne van Kessel (Telenet-Fidea Lions) op 1m36s
8. flag-be Michael Vanthourenhout (Marlux-Napoleon Games) op 1m42s
9. flag-be Klaas Vantornout (Marlux-Napoleon Games) op 1m49s
10. flag-be Laurens Sweeck (ERA-Circus) op 1m50s
Volledige uitslag

Stand DVV Verzekeringen na Kopenbergcross
1. flag-nl Mathieu van der Poel (Beobank-Corendon) in 2u06m49s
2. flag-nl Lars van der Haar (Telenet-Fidea Lions) op 14s
3. flag-be Toon Aerts (Telenet-Fidea Lions) op 21s
4. flag-be Wout van Aert (Crelan-Charles) op 1m30s
5. flag-be Kevin Pauwels (Marlux-Napoleon Games) op 1m46s
Volledige tussenstand

RIDE Magazine
62 Reacties
02-11-2017 07:15
@assen
Ik snap het niet. Snelste ronde aan het begin was rond 7.15, waarbij de eerste ronde met aanloop nog 1,5 minuut langer duurde. 8 maal 7.15 is 58 minuten. Met 1,5 minuut erbij is dat 59,5 minuut. Geen idee hoe je dan met 9 ronden dichter bij het uur kunt rijden.
02-11-2017 08:23
De renners zouden een rekening naar de uci moeten sturen voor de geleverde diensten die meer zijn dan afgesproken
02-11-2017 08:40
@Kaunertal
Ik nam aan dat het de bedoeling is dat ze MINIMAAL 1 uur moeten rijden. Excuses als mijn aanname fout is.
02-11-2017 08:43
@denise
Terug naar de keuken
02-11-2017 10:28
@assen
Uitgaande van jouw aanname zou de extra ronde inderdaad terecht zijn. De regel is echter niet minimaal een uur maar zo dichtbij mogelijk bij het uur. Een cross van 57 minuten is dan beter dan 1 uur en 4 minuten met een extra ronde.
02-11-2017 10:33
Voor de fijnproevers onder ons: art. 5.1.048 op pagina 12 van bijgaande link.
http://www.uci.ch/mm/Document/News/Rulesandregulation/16/61/43/5-CRO-20170628-E_English.pdf
02-11-2017 11:52
@broekari Nog steeds niet in staat je eigen boterhammen te smeren ??
02-11-2017 14:05
@kauner
Begrijp nog altijd niet wat er mis is aan een extra ronde, bij 57 min begint het publiek weer te mekkeren en nog altijd geen renner die geklaagd heeft buiten vdp die totaal van de kaart was even.
02-11-2017 15:52
Geweldige overwinning van Mathieu. Echt top werk, wat wil je nog meer op veldrit gebied.
Het was wel een heel zware cross en die extra ronde daar moeten ze mee kappen. Toon Aerts was echt verrassend goed. Mathieu wist steeds weer op de zwaarste stukjes bergop te demarreren en het verschil te maken.
02-11-2017 17:34
@schipperaar
Voor mij persoonlijk is er niets mis met een extra ronde. Voor MvdP volgens mij ook niet. Hij gaf bij het interview na de finish al aan er niets van gemerkt te hebben.

Feit is wel dat als er regels zijn over de duur van een wedstrijd je er als renner van uit moet kunnen gaan dat deze regels ook worden toegepast. Zijn de regels achterhaald, moeten ze worden aangepast. Nu is er sprake van willekeur.
02-11-2017 17:37
Dank je Kaunertal, dat wist ik niet, nu is mij alles duidelijk.
05-11-2017 08:00
Gisteravond het interview met Wuyts (en herijgers) bekeken. Ik kijk en luister al jaren met veel plezier naar deze man, en ik geloof (en hoop) zeker dat van aert gaat terugkomen maar hij moet geen termen als afdrogen in zijn mond nemen want dat is totaal niet gepast. Bij afdrogen denk ik aan een van aert die met 30-60 sec voorsprong op van der poel over de meet komt en dat gaat gewoon niet gebeuren.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine