Van der Poel geeft regenboogtrui extra glans in Lille
zaterdag 7 februari 2015 om 16:04

Van der Poel geeft regenboogtrui extra glans in Lille

Mathieu van der Poel heeft in de laatste wedstrijd van de Bpost Bank-Trofee zijn regenboogtrui extra glans gegeven. De wereldkampioen was met afstand de beste op het parcours in Lille. Hij reed na drie ronden weg en won met een grote voorsprong.

Lars van der Haar zette in de openingsronde de tegenstand onder druk. Alleen Tom Meeusen kon hem volgen. Samen hadden ze een kleine voorsprong op de rest, maar al snel sloot een grote groep aan. Drie ronden lang bleef deze groep bij elkaar, maar daarna voerde Mathieu van der Poel het tempo op. De kersverse wereldkampioen sloeg direct een gat op zijn achtervolgers.

Van der Poel was één rondje alleen aan de leiding, maar kon zijn voorsprong niet behouden. Lars van der Haar reed weg bij Sven Nys en sloot aan bij zijn landgenoot. De samensmelting was echter van korte duur: de renner van Giant-Alpecin moest na een minuut weer lossen. Even later sloot thuisrijder Wout van Aert aan hij Van der Haar.

De twee achtervolgers konden het gat op Van der Poel niet dichten. Integendeel: de wereldkampioen liep steeds verder uit. Na veertig minuten cross had een ontketende Van der Poel 22 seconden voorsprong. Een ronde later had hij deze voorsprong zelfs verdubbeld. De pas 20-jarige renner kon van de laatste ronde een ereronde maken.

In de achtergrond hadden Kevin Pauwels en Sven Nys de aansluiting gevonden bij Van der Haar en Van Aert. Het viertal zorgde voor een spannende strijd om plaats twee. In de sprint bleek Van Aert – die zich in de vorige manche al verzekerde van de eindzege in het Bpost Bank-Trofee – de snelste. Sven Nys greep de laatste podiumplaats.

Bpost Bank Trofee 2014-2015
Uitslag manche 7: Lille

1. flag-nl Mathieu van der Poel (BKCP-Powerplus) in 1u02m22s
2. flag-be Wout van Aert (Vastgoedservice – Golden Palace) op 37s
3. flag-be Sven Nys (Crelan AA Drink) in z.t.
4. flag-nl Lars van der Haar (Giant-Alpecin) in z.t.
5. flag-be Kevin Pauwels (Sunweb-Napoleon Games) in z.t.
6. flag-be Vincent Baestaens (BKCP – Powerplus) op 52s
7. flag-be Tim Merlier (Sunweb-Napoleon Games) op 53s
8. flag-de Marcel Meisen (Corendon – Kwadro) in z.t.
9. flag-de Philipp Walsleben (BKCP – Powerplus) op 1m01s
10. flag-be Tom Meeusen (Telenet – Fidea) in z.t.
Volledige uitslag

Eindklassement Bpost Bank Trofee 2014-2015
1. flag-be Wout van Aert (Vastgoedservice – Golden Palace) in 8u20m34s
2. flag-be Kevin Pauwels (Sunweb-Napoleon Games) op 6m17s
3. flag-be Sven Nys (Crelan AA Drink) op 7m14s
4. flag-be Tom Meeusen (Telenet – Fidea) op 7m53s
5. flag-nl Lars van der Haar (Giant-Alpecin) op 12m12s
6. flag-be Rob Peeters (Vastgoedservice – Golden Palace) op 17m26s
7. flag-be Sven Vanthourenhout Crelan AA Drink) op 17m55s
8. flag-be Joeri Adams (Vastgoedservice – Golden Palace) op 18m14s
9. flag-de Philipp Walsleben (BKCP – Powerplus) op 20m14s
10. flag-nl Mathieu van der Poel (BKCP-Powerplus) op 20m18s
Volledig klassement

RIDE Magazine
RIDE Magazine