zaterdag 15 april 2017 om 09:15
Van Avermaet snapt niet dat Nederlandse toppers Gold Race overslaan
Robert Gesink, Steven Kruijswijk, Tom Dumoulin, Bauke Mollema: geen van deze toppers staat zondag aan de start van hun (enige grote) ’thuiskoers’, de Amstel Gold Race. Greg Van Avermaet verbaast zich daarover. “Ik snap dat niet”, zegt hij tegenover de NOS.
“Ik denk dat je in het voordeel bent als je het parcours goed kent”, stelt hij. “De Nederlanders kennen het parcours beter dan de Spanjaarden of Italianen die hier maar een keer per jaar komen. En ook omdat Nederland maar één topkoers heeft, moet je sowieso altijd aan de start staan. Ik zal de Ronde van Vlaanderen bijvoorbeeld niet overslaan, dat zal nooit gebeuren.”Zelf staat Van Avermaet zondag wél aan de start, en niet zonder ambitie. “Ik zit in de fase van mijn carrière waarin het moet gebeuren. De benen zijn supergoed en daar moet ik zo veel mogelijk koersen mee proberen te winnen.”
Ja, inderdaad beter je verwondingen niet aan moeder laten zien, maar moeders zien alles, ook die vlekken in het laken dat vastgeplakt was aan je schaafwonden na een lelijke schuiver. Ach het hoorde er allemaal bij zullen we maar zeggen.
Lijkt gewoon een beetje op een boycot, de giro past overal bij dus daar geloof ik nie in drie weken op voorhand.
@girard
Moeders kunnen ook nuchter zijn, jodium(de echte) en zand erover, nie zielig doen. Kreeg ooit een speedboot over me heen met kleren al zwemmend de Kaag over vanaf Kaageiland, dronken en in de duister tot er gelukkig een speedboot over me heen voer en me veilig naar de Kaagsoos bracht waar de fiets stond te wachten, s'ochtends was het bed een zee van bloed door een jaap in mn voet, gelukkig zwom ik met mn schoenen aan anders was mn voet iets ingekort door de schroef, andere tijden sport..
@schipperaar Heb op internet nu wel een paar dingetjes gevonden die van Vliet over de Nederlanders zei. Ben het wel met je eens dat 3 weken meer dan genoeg is om nog de AGR te rijden. Wel jammer dat de NLers weinig geven om hun klassieker. Italianen en Spanjaarden lijken veel trotser om in eigen land te rijden.
Misschien even de startlijst van de Giro bekijken? Gesink rijdt daar helemaal niet. Die gaat na Romandie naar California, zijn homeland away from home. En nogmaals benadrukt 3 weken tussen AGR en start van de Giro is niet het probleem, maar de hoogtestage die juist in die periode op het programma staat. Gesink momenteel in Andorra en Kruijswijk op de Teide. En het feit dat dit de enige klassieker op Nederlandse bodem is speelt geen rol en is een non argument. Parijs-Roubaix is ook alleen de grote Franse klassieker, maar daar rijdt ook geen Bardet of Pinot, dus nu net doen of de Nederlanders zo weinig eergevoel hebben k,opt niet. Ze kiezen voor hetgeen ze het beste uitkomt, en daar hebben ze nog gelijk in ook.
Ik wilde precies hetzelfde voorbeeld gebruiken van Pinot en Bardet.
Het is gewoon logisch dat je niet in een koers gaat starten om alleen het publiek te vermaken.
GvA heeft makkelijk praten met als voorbeeld een koers die op je lijf geschreven is.
Hij rijdt ook al jaren geen Luik meer wat toch ook monument is.
Het wielrennen in België leeft zo erg dat al die Belgen naar wielerflits.nl komen waar ze natuurlijk welkom zijn.
Wel raar dat er eigenlijk geen Belgische variant is.
Jullie beleving is gewoon anders, meer gericht op eendagswedstrijden, wij zijn meer van de klassementen.
Dat de nlrs weinig presteren in het voorjaar lijkt gewoon op weinig winterhardheid, Bauke zei paar maand geleden dat Alberto al reed als een malle, gewoon omdat zijn basis conditie twee nivo's hoger ligt en dat haal je bijna onmogelijk in want ook Bertje zit niet de krant te lezen.
Als onze Bauke op de pedalen probeert te dansen is ie bij bocht 3 toe aan een zuurstoffles, niks zwaarder dan staand klimmen maar Alberto kan het minutenlang, prachtig, bij Alejandro gaat het al moeizamer maar puur op karakter en wie weet fladdert Greg vandaag of morgen ook omhoog want hij leeft als geen ander voor zijn vak.
Greg komt gewoon ook goed de winter uit wat zich op alle vlakken uitbetaalt, scherp as een mes en ik gun het hem van harte morgen.
De verklaring is simpel. De vlaamse toprenners zijn nu juist renners die het goed doen in de klassiekers. In de Grote Rondes komen ze er niet aan te pas. Dan is de keuze voor hen niet zo moelijk, wat ze goed kunnen is ook nog eens in eigen land te doen. Dat doen de Vlamingen dan slim. Zij zouden dom zijn om de Vlaamse koersen waar ze goed in zijn te laten schieten voor een Giro waar ze geen kanshebber zijn. Maar Jurgen vanden Broeck in zijn hoogtijdagen reed ook geen RVV en het Volk. En in een nog verder verleden was dat volgens mij ook zo bij van Impe. De enige supermens die dat wel kon en deed was Eddy Merckx, maar die was dan ook van een zeldzame klasse. We hebben in Nedwrland nu eenmaal op dit moment best een groot aantal renners (voor zo'n klein landje) die goed voor de dag kunnen komen in een Grote Ronde. Slim en logisch dat ze zich daar op richten en niet in een koers starten waar ze vrij weinig kans maken en die ook nog eens uiterst ongunstig valt in de voorbereiding van in dit geval de Giro.
@Janjanssen98765: De parcours zijn nu ook perfect gemaakt voor Van Avermaet dus is het logisch dat hij Luik niet meer rijdt.
Laat ik een misverstand meteen uit de weg ruimen. Ik ben heel erg gecharmeerd van de hele Vlaamse wielercultuur. Heb er vroeger zelf vaak gefietst en ook gekoerst. De successen die de Vlaamse renners halen komen ook niet uit de lucht vallen. Het is een samenspel van de schitterende ambiance met het feit dat de renners zich aan elkaar optrekken en zo hun niveau ook omhoog brengen. Kijk ook maar naar het veldrijden, dat beleef je nergens anders zo. Het is daarmee een logische ontwikkeling dat ook de jeugd daar naar kijkt en dat ook wil, en zo ontstaat continuiteit van steeds weer nieuwe jonge renners die er ook goed in worden. Ja vaak kijk ik met bewondering naar de Vlaamse renners en zou wel eens willen dat wij ook zo mee konden doen. In het veldrijden mogen we van geluk spreken dat de halve Belg Matthieu van der Poel wel mee kan strijden om de zege, maar op de kasseien hebben we alleen Niki Terpstra en Dylan van Baarle die een goed niveau hebben. Wij hebben in Nederland dan weer een generatie die zich toelegt op de Grote Rondes. Op dit moment rijden er nog 6 Nederlanders in het peloton die een Grote Ronde binnen de top tien gereden hebben.Als ze drie weken hoog staan houdt dat de spanning er in, maar het is nog wat anders dan winnen, dat ben ik met je eens al was Kruijswijk er vorig jaar heel dicht bij. Ik snap dus dat hij AGR overslaat, want daar heeft hij meer te verliezen dan te winnen in de aanloop naar de Giro. Dat het dan de grootste Nederlandse klassieker is maakt het vervelend,
maar hij zwicht niet en dat vind ik ook klasse. Misschien wint nooit een Nederlander meer een Grote Ronde, maar het feit dat de huidige generatie ervoor gaat vind ik top. En misschien trekken ze zich ook aan elkaar op en verhogen zo hun niveau om uiteindelijk toch een keer hoog te eindigen. Ik hoop het en hoop tevens dat we ondanks alles een mooi AGR krijgen vandaag.