Valverde: “Waarom zou ik dit niet kunnen in de Tour?”
Alejandro Valverde is natuurlijk dolblij met zijn eerste eindoverwinning in een grote ronde, en dan ook nog wel die in zijn eigen land. Maar hij heeft nog genoeg doelen over. “Nu ga ik dit proberen te herhalen bij het WK.”
“Het voelt heel speciaal, ik heb al heel veel wedstrijden gewonnen, maar dit is andere koek. Het is een droom die uitkomt. De Ronde van Spanje winnen was altijd al een van mijn doelen, dus ik ben heel gelukkig”, vertelt hij WVcycling.
Critici kunnen niet zeggen dat het hem aan concurrentie ontbrak, al had hij wellicht geluk met de pech van Robert Gesink. “Er stond wel degelijk kwaliteit aan de start. Het was een zware ronde. En ik heb laten zien dat ik een grote ronde kan winnen. Er waren echt weinig mensen die geloofden dat ik in staat was om eentje te winnen. Wel, die heb ik nu hun ongelijk bewezen. En als ik hier kan winnen, waarom zou ik dat dan ook niet kunnen in de Tour?”
Ook nummer vier Ivan Basso kon niet ontevreden terugkijken op zijn Vuelta. “Die afwezigheid in het peloton maakte het voor mij noodzakelijk om zo vroeg mogelijk weer met wielrennen te beginnen”, vertelt hij Tuttobiciweb. “Maar dat maakte het wel tot een zwaar seizoen voor mij. De balans is overwegend positief, hoewel ik wat betreft het aantal overwinningen een beetje op mijn honger ben gebleven. Ik heb nu nog twee doelen: het WK in Mendrisio en de Giro di Lombardia. Met de conditie die ik in de Vuelta heb opgedaan mag ik daar toch nog het een en ander verwachten van mezelf.”