Valverde schiet opnieuw raak in koninginnenrit Ronde van Valencia
Alejandro Valverde heeft op de flanken van El Alto de Las Canteras zijn tweede ritzege in de Ronde van Valencia geboekt. De Spanjaard schoot er, na lang afgewacht te hebben, op vijfhonderd meter van de streep vandoor. Valverde wist hiermee Adam Yates nog te passeren. Met deze overwinning verstevigt de renner van Movistar zijn leidende positie in het klassement.
In de 184,2 kilometer lange etappe van Orihuela naar de top van El Alto de Las Canteras, een klim van 5 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 7,8%, duurde het lang voordat er definitief een kopgroep gevormd werd. Na bijna twee uur koersen wisten zes renners zich af te scheiden van het peloton. Deze zes renners waren Vasil Kiryienka (Sky), Reto Hollestein (Katusha-Alpecin), Cristian Rodriguez (Caja Rural-Seguros RGA), Hector Saez (Euskadi-Muras), Juan Camacho (Polartec-Kometa) en Jon Ander Insausti (Euskadi). Zij kregen maximaal een voorsprong van tweeënhalve minuut.
Kwiatkowski alleen op pad
Met nog iets meer dan 60 kilometer te rijden besloot Michal Kwiatkowski op jacht te gaan naar de kopgroep. De renner van Sky sloot vervolgens snel aan bij de kopgroep, waar uiteindelijk Rodriguez, Hollestein en Kiryienka overbleven. Kiryienka reed lang op kop voor de Pool om de voorsprong van een minuut vast te houden, maar bij het ingaan van de finale op twintig kilometer van de meet verdween de voorsprong snel.
Aanvallen van Roglič, Yates en Antunes niet voldoende om Valverde te lossen
In de afdaling van de voorlaatste klim vielen Visconti, Gautier en Vanmarcke aan vanuit het peloton. De drie kwamen snel bij de kopgroep, maar bij het opdraaien van de slotklim had alleen Visconti nog een voorsprong op het peloton. De Italiaan bleef op de slotklim enkele kilometers vooruit, maar toen Roglič de lont in het kruitvat stak, verdween Visconti van het toneel.
Roglič trok lang door en wist het groepje der favorieten uit te dunnen tot zeven man. Na een aanval van Antunes viel het groepje met een makkelijk meerijdende Valverde daarin stil en enkele renners, waaronder Wout Poels, konden weer terugkeren. In de laatste kilometer leek Yates vervolgens naar de overwinning te snellen, maar toen Valverde zijn pijl afstak, had ook Yates geen kans meer op de overwinning.
Overigens ook mooi van Herrada en LLS om hier zo goed te rijden!
die zijn inderdaad van het "pufje" af.
En vooral het resultaat na die dol drieste aanvallen , en waarom valt Kiakowski
aan , die stond al ver achter in het klassement, en waarom bleef Kyrienka
zo lang op kop rijden van de kopgroep van vier waar ook Kiakowski bij zat.
En waarom greep geen ploegleider van Sky in.
Kwiatkowski zat mee voor ritwinst en Kiryienka reed op kop om de voorsprong zo groot mogelijk te maken? Allemaal heel logisch toch? Geen idee of ik je serieus moet nemen als je Kwiatkowski niet eens kent.
Maar wat is het toch prachtig om de mensen die Froome op de brandstapel willen zien, hier Valverde zo hard bejubelen. En er zijn er zelfs een paar die hebben uitgesproken dat als Froome geschorst wordt, de hoop in het wielrennen weer terug is.... OK!
Ohja, nog even snel: RESPECT ENZO!
[quote]waarom valt Kiakowski
aan , die stond al ver achter in het klassement, en waarom bleef Kyrienka
zo lang op kop rijden van de kopgroep van vier waar ook Kiakowski bij zat.[/quote]
Dit is niet serieus toch? Waarom zou Kwiatkowski niet mogen aanvallen? Waarom zou Kiryienka zich niet opofferen in zo'n groep? Waarom zou een ploegleider in moeten grijpen?
De enige van W52 porto die wel constant presteerde afgelopen seizoen lijkt de lijn door te trekken.
Prima, want hem vind ik nog niet zo verdacht als pak hem beet Veloso en Alarcon.
ronde.
En als je ditnwilt bereiken , zul je toch als ploeg moeten zorgen dat je dan wel
die renners van voren krijgt die voor die eindoverwinning moeten zorgen en dat had je zeker niet met Kiakowski en Kyrienka , die stonden veel te ver achter.
Of dachten jullie dat Sky tevreden is met dagoverwinning en verder niets ik
denk van niet.
Dus dat ik aangevallen wordt op mijn conclusies snap ik niets van, en
dan bedoel ik @vlek en @ Werner Franke.
Als je al langer dan twee dagen wielrennen kijkt, dan weet je dat Vlek en Wernerfranke gelijk hebben.
onmacht van Sky.
Kijk eens naar het algemeen klassement van Sky, zouden ze daar tevreden zijn ?????????
Tactiek van Sky was ok, alleen Valverde was zo wie zo te sterk, plus dat ook Astana plannen had.
Tot nu toe stond er achter iedere zin van mij toch een vraagteken? Wanneer je het gelijk werkelijk aan je zijde hebt, dan lijkt het me niet moeilijk om daar goede antwoorden op te vinden. Mocht ik dan nog denken dat je ongelijk hebt, dan zal ik eventueel overwegen om te gaan praten als brugman.
[quote]Kijk eens naar het algemeen klassement van Sky, zouden ze daar tevreden zijn[/quote]
Natuurlijk zijn ze daar niet tevreden mee. Open deur. Wat heeft dat echter met de gekozen tactiek te maken? Je zou zeggen dat achteraf een poging om voor de rit te gaan, gezien het niveau van de klassemensmannen, zelfs eerder een verstandige keuze is geweest. Het klassement bleek tenslotte met deze kopmannen sowieso een brug te ver..
Een man met een duidelijk valsspelers verleden heeft mijn sympathie in ieder geval niet.
Verklaar je nader.