Valverde nieuwe leider UCI-ranking na Romandië
Zijn etappe- en eindoverwinning in de Ronde van Romandië heeft Alejandro Valverde de eerste positie in de UCI World Ranking opgeleverd. De Spanjaard stoot Philippe Gilbert terug naar plaats twee, terwijl de rest van de top-tien ongewijzigd bleef.
In het landenklassement veranderde ook weinig. Spanje bouwde de voorsprong uit, die het vooral te danken heeft aan ploegmaten Luis Leon Sanchez en Alejandro Valverde. Hoe lang laatstgenoemde nog koerst, is echter de vraag. Rusland steeg van plaats tien naar zes, terwijl Nederland één positie toegaf: van 13 naar 14. Simon Špilak voerde Slovenië naar plaats 10.
Rabobank wist dankzij Denis Menchov juist een stijging te boeken: de Nederlandse ploeg ging vanaf de 13e naar de negende plaats. Ook HTC-Columbia ging dankzij Michael Rogers en Marco Pinotti omhoog, van acht naar vijf. Leider blijft nog altijd Caisse d’Epargne, met maar liefst 120 punten meer dan achtervolger Katusha.