Valverde: ”Ik zal terugkeren op mijn oude niveau”
vrijdag 7 juli 2017 om 11:41

Valverde: ”Ik zal terugkeren op mijn oude niveau”

De Tour de France van dit jaar was wellicht dé ultieme kans voor Alejandro Valverde om een gooi te doen naar eindwinst in ’s werelds grootste wielerwedstrijd. De 37-jarige Spanjaard was bezig aan zijn beste seizoen uit zijn al rijkgevulde loopbaan, maar een zware val in de openingstijdrit in Düsseldorf maakte een einde aan alle aspiraties. Met een gebroken knieschijf en sprongbeen wordt er zelfs gevreesd voor de loopbaan van El Imbatido. Tegenover het Spaanse Onda Cero is Valverde echter vol vertrouwen dat hij terug kan keren op zijn oude niveau.

De Vuelta-winnaar van 2009 geeft toe dat een dergelijk doemscenario door zijn hoofd heeft gespookt. ”Toen ik mijn knie zag na de val, dacht ik dat mijn loopbaan als wielrenner voorbij was. Gelukkig bleek het niet zo erg als aanvankelijk werd gevreesd. Het revalidatieproces zal zijn tijd in beslag nemen, maar ik ben ervan overtuigd dat de blessures volledig zullen genezen. Ik zal er alles aan doen om opnieuw grote wedstrijden te winnen.”

Het seizoen 2017 kan echter met potlood worden doorgestreept. ”Ik keer vandaag terug naar huis, waar ik zal beginnen met de eerste stappen van mijn revalidatie. Ik doe op dit moment enkele voorzichtige loopoefeningen, en mag mijn knie al veertig graden buigen. Wellicht dat ik binnen zes tot acht weken weer voorzichtig kan fietsen. Ik zal echter geen enkele risico nemen. Ik wil op mijn niveau van weleer terugkeren in het peloton.”

RIDE Magazine
35 Reacties
07-07-2017 11:49
Die wint de Vuelta
07-07-2017 11:51
*mierenneukmodus: s'werelds --> 's werelds
Ontopic: had echt verwacht dat dit einde carrière zou zijn voor hem. Gelukkig komt hij terug.
07-07-2017 11:56
Ben blij te horen dat het relatief meevalt. Ik hoop weer op een mooi voorjaar volgend jaar!
07-07-2017 11:58
Zou hem wel eens de Ronde van Vlaanderen willen zien rijden. Ook gewoon kanshebber lijkt me?
07-07-2017 12:02
"Het seizoen 2017 kan echter met potlood worden doorgestreept". Maak daar maar een Edding-stift van.

Hopen, hopen, hopen dat ie zich terug kan vechten. Moeilijk hoor, zo dik in de dertig.
07-07-2017 12:15
Ben benieuwd wie er een klassement gaat rijden voor Movistar in de Vuelta. Valverde out en Quintana en Amador al zowel de Giro als de Tour gereden. Dani Moreno zou kunnen, onze vriend Betancur zou het natuurlijk ook kunnen, Jesus Herrada wellicht. Of zouden ze met een sterke ploeg voor bijvoorbeeld de bergtrui en een paar ritten gaan?
07-07-2017 12:16
@redactie,

De leeftijd van Valverde is al geen 36 meer.
07-07-2017 12:16
Het zal knokken voor m worden. Maar als iemand niet opgeeft bij zoiets is het Valverde wel. Hoop dat hij er volgend jaar weer staat.
07-07-2017 12:31
@hartstikkebedankt, wat dacht je van Soler?
07-07-2017 12:32
Laten we het hopen!!
07-07-2017 12:37
Soler en Dani Moreno lijken me de kopmannen voor de Vuelta te worden. Al zal het voor Soler vooral ervaring opdoen worden en Moreno ook hooguit top 10 AK. Daar is het beste inmiddels wel vanaf. Al kan hij nu, zonder Valverde, wel zomaar een gooi doen naar een ritzege op een wat makkelijkere aankomst bergop.
07-07-2017 12:37
Valverde moet nog 1 doel stellen en dat eventueel nog 3 seizoenen proberen, recordhouder LBL worden. Hoewel ik alleen zijn 2008 het aanloeren waard vond is hij toch degene die het verdient .
07-07-2017 12:38
Hopen dat hij volgend seizoen weer gelijk er staat.
07-07-2017 12:42
pff, ik hoop het.
Zonder Valverde is de tour geen tour!
Yara,
Valverde fan al jaren
07-07-2017 12:43
pff, ik hoop het!
Yara,
Valverde fan al jaren..
07-07-2017 12:50
Benieuwder naar de operatie dan zijn evt volgende zeges. Hoe kan je een gebroken knie opereren?
Hopelijk krijgt ie geen naweeen door te forceren zoals Vdp en ook op krukken kan je conditie onderhouden en armen kweken als sleeptrossen.
07-07-2017 12:51
Ik hoop zelf dat hij nog eens een keer de Ronde van Lombardije kan winnen. Op papier moet dat toch een koers zijn die goed bij zijn capaciteiten past
07-07-2017 13:01
hopelijk keert deze oude vos terug...
wat wel duidelijk was in die paar kilometer die hij gereden heeft, was dat hij echt niet van plan was om 100% voor Nairo te rijden...
07-07-2017 13:15
@spinergy
Hij had geen cm geweken van zijn wiel en hem in de tijdritten op achterstand gezet. Zijn ploeg had tijdig ingezien liever een Spanjaard dan een Colombiaan op de Sjamseliezee op het podium te hebben.
Een interview blijft beperkt tot drie zinnen bij Nairo.
07-07-2017 13:24
De vuelta komt denk ik te vroeg.
Volgend jaar Valverde het gehele seizoen in de regenboogtrui.
07-07-2017 13:31
Valverde had als doel om de koersen die hem lagen die hij nog niet had gewonnen te winnen. Ronde van Baskenland is gelukt, maar zou het hem gunnen als hij ook nog AGR en RVLombardije zou winnen.
07-07-2017 14:02
Had de tour gewonen
07-07-2017 14:04
Van mij hoeft het niet zo nodig...
07-07-2017 14:43
FF totaal off topic.
Kan iemand vertellen wat Estaban Chaves aan het doen is in de tour? Is hij nog aan het herstellen van zijn blessure, en gaat hij Yates en Meintjes helpen? Gaat hij rittenkapen? Of is hij alleen ritme aan het op doen voor de Vuelta. Of alledrie genoemde.
Vooralsnog heb ik hem nog niet in beeld gezien.
Alvast bedankt, sorry ik weet ook niet waar ik anders deze vraag kan stellen, en ik ben toch wel benieuwd.
07-07-2017 14:44
Tis mooi geweest bala!!! We hebben genoten van jou en nu moet je het echt latenaan de youngsters. Er staan er genoeg die de fakkel willen overnemen zoals een alaphillipe en een soler (bij movistar).

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine