Vacansoleil-DCM trots op debuterende renners in Giro
zondag 26 mei 2013 om 22:00

Vacansoleil-DCM trots op debuterende renners in Giro

Maurits Lammertink

foto: Marcel Koch

Vacansoleil-DCM kijkt met gemengde gevoelens terug op de afgelopen Giro. De Nederlandse formatie startte zonder echte kopman en sloot uiteindelijk af zonder echte prijs. ”Het was geen gemakkelijke Giro en het rijden van de debutanten Willem Wauters en Maurits Lammertink (foto, boven) doet me daarom goed”, zegt ploegleider Jean-Paul van Poppel op de site van Vacansoleil-DCM.

”In de eerste twee weken hebben we ons gezicht heel nadrukkelijk laten zien deze Giro”, aldus Van Poppel, als hij in Brescia terugblikt op de Italiaanse ronde. ”Dat dat de derde week moeilijk zou worden, zonder echte klimmer of klassementsrenner, wisten we van tevoren.”

Van Poppel, die ooit zelf al eens de roze trui droeg, kijkt met trots terug op de debutanten in zijn selectie. ”Zij (Lammertink en Wauters, red.) maken in deze weken een stap en zijn sterker geworden. Maurits deed in Treviso mee om de zege en Willem heeft in de bergtrui rondgereden. Ze hebben op hun tanden gebeten, karakter getoond en met hulp van de ploeg Brescia gehaald. Dat gaat hen verder brengen in hun carrière”, voorspelt de ex-sprinter.

vacansoleil-dcm

foto: Sirotti

De ploeg finishte in Brescia met acht renners, alleen Grega Bole moest een dag voor het einde forfait geven. ”Hij was dusdanig ziek dat hij niet verder kon. Dat is natuurlijk jammer. Naast het klassement en etappezeges stel je je ook nevendoelen. Met negen man de finish halen is er daar één van. Zeker als de eerste twee bijna onhaalbaar zijn en het bereiken van zo’n nevendoel bijna geslaagd is.”

Een teleurstelling wil de ploegleider deze Giro niet noemen. ”In mijn laatste bespreking heb ik de renners gecomplimenteerd met het feit dat ze de eerste twee weken hun opdrachten perfect hebben uitgevoerd. Rafael Valls stond toen ook nog goed in het klassement, maar is daar mede door een valpartij uit weggevallen. De derde week was als verwacht lastig”, besluit Jean-Paul van Poppel.

RIDE Magazine
RIDE Magazine