Unibet Tietema Rockets sluit zich aan bij MPCC
foto: Cor Vos (archief)
donderdag 2 januari 2025 om 11:40

Unibet Tietema Rockets sluit zich aan bij MPCC

Unibet Tietema Rockets heeft zich aangesloten bij de MPCC, de belangenvereniging voor een geloofwaardige wielersport. De (sinds dit jaar) Franse ploeg van Josse Wester, Bas Tietema en Devin van der Wiel heeft zich als zestiende ProTeam aangesloten bij de MPCC.

Bas Tietema, een van de medeoprichters van Unibet Tietema Rockets, geeft op de website van de MPCC tekst en uitleg. “We hechten veel waarde aan eerlijkheid en transparantie in de wielersport. Door lid te worden van de MPCC willen we onze verantwoordelijkheid nemen. Niet alleen tegenover onze renners en stafleden, maar ook tegenover de sport en haar fans over de hele wereld.”

“We geloven dat onze samenwerking met de MPCC ons zal helpen het goede voorbeeld te geven en vertrouwen in de wielersport op te bouwen. Daarnaast bevestigen wij onze inzet door het respecteren van de interne regelgeving van de MPCC.” Alleen het Italiaanse Polti-VisitMalta is nu nog geen lid van de belangenvereniging, verder zijn alle ProTeams inmiddels aangesloten bij de organisatie.

Nieuwjaarswens 
De MPCC hoopt dat andere teams de toezeggingen van Unibet Tietema Rockets zullen nakomen. “Of ze nu op WorldTour, ProTeam en continentaal niveau of in het vrouwencircuit actief zijn”, laat de beweging weten in een nieuwjaarswens.

“We moedigen de teams aan om actief te worden in de strijd tegen doping, nu de verdenkingen nog lang niet voorbij zijn. En om op te treden voor een nog betere wielersport met betrekking tot andere kwesties, zoals de gezondheid van renners en de veiligheid tijdens wedstrijden.”

RIDE Magazine
2 Reacties
02-01-2025 12:11
Eindelijk!
02-01-2025 23:54
Allemaal mooi en nobel en je zou bijna zeggen vanzelfsprekend.

Tot er eentje bij zit die problemen heeft, niet echt meekan of meer wil en het toch doet zonder dat de ploeg het weet. Dat zal niet verdwijnen.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine