Ulissi: “Volgend seizoen klassiekers het hoofddoel”

foto: Sirotti
Diego Ulissi heeft een prima seizoen achter de rug met enkele goede resultaten in belangrijke eendagswedstrijden. De Italiaan neemt daar voor 2013 geen genoegen mee en laat tegenover Mana Mana Sport weten ambitieus te zijn voor het volgende wielerjaar. De renner van Lampre-Merida mikt op de klassiekers.
“Ik heb een goed seizoen gedraaid”, meent Ulissi. “Ik heb progressie kunnen boeken en ik denk dat ik tevreden mag zijn, ook al had ik een beter resultaat verwacht in de Ronde van Italië. In 2011 won ik daar een etappe en ik hoopte dat dit seizoen te kunnen herhalen”, aldus de nummer 21 van de afgelopen Giro.
“Die 21e plek geeft mij vertrouwen voor de toekomst, want ik had niet eens ambities voor het algemeen klassement. In 2013 is mijn hoofddoel om het goed te doen in de klassiekers. Ik hoop ooit Luik-Bastenaken-Luik te kunnen winnen. Het is een koers waar ik erg van houd en die me goed ligt”, verklaart de 23-jarige renner.