‘UCI weigert Colombia es Pasión door verwisseling broers’
Dat Colombia es Pasión in eerste instantie geen ProContinentale licentie kreeg toegewezen voor het komende jaar, lag mede aan het feit dat de UCI een dopingdelinquent op de rennerslijst aantrof. De ploeg hoopt volgende week echter in Zwitserland aan te tonen dat de wielerunie de broers Atapuma met elkaar heeft verwisseld.
In een persbericht stelt de Colombiaanse continentale formatie dat het niet de talentvolle Darwin, dit jaar nog negende in de Tour l’Avenir, maar zijn minder succesvolle broer Alexander was die in 2005 positief testte. Op het moment dat zijn broer een schorsing van twee jaar kreeg opgelegd, reed de nu 22-jarige Darwin nog bij de jeugd rond. Laatstgenoemde staat nu onder contract bij het Zuid-Amerikaanse equipe.
Het zou bijzonder sterk zijn als de UCI om deze reden een ploeg de ProContinentale status ontzegt. Colombia es Pasión zou echter ook nog niet genoeg sponsors kunnen voorleggen. Volgens de ploeg is dit echter niet mogelijk tot de eerste week van 2011, vanwege een bepaling in de Colombiaanse wet. Op 18 november ontmoeten beide partijen elkaar in Zwitserland.