UCI-voorzitter Lappartient: “In 2022 een Tour voor vrouwen”
UCI-voorzitter David Lappartient heeft bevestigd dat Tour de France-organisator ASO in 2022 een rittenwedstrijd voor vrouwen gaat organiseren. “Of deze koers ook de naam Tour de France krijgt, dat weet ik nog niet”, vertelde Lappartient in een exclusief interview met Raymond Kerckhoffs voor WielerFlits en Nummer 1 Magazine dat we volgende week zullen publiceren.
“Er is me verzekerd dat ASO in 2022 klaar is om dit evenement op de kalender te zetten. Dit is een enorm goede stap in de verdere ontwikkeling van het vrouwenwielrennen”, aldus de Fransman.Volgens andere bronnen zou deze wedstrijd acht dagen duren en zou de start plaats vinden in Parijs op de dag dat de mannen hun Tour de France op de Champs Elysées afsluiten. “Het vrouwenwielrennen heeft een enorm potentie”, vervolgt Lappartient.
“Daarom heb ik de afgelopen jaren vaak bij ASO benadrukt dat ze meer vrouwenwedstrijden moeten organiseren. De nieuwe kalender voor 2020 bood me de mogelijkheid om Parijs-Roubaix op de kalender te krijgen. Ook ASO begreep dat we na die Corona-break met goed nieuws moesten komen. Uit alle hoeken kwamen er positieve reacties op deze ‘Enfer du Nord’ voor vrouwen.”
Hoewel het wielerjaar 2020 ook in het teken van de coronacrises staat zet het vrouwenwielrennen toch weer enorme stappen. “Naast de Tour voor vrouwen en Parijs-Roubaix was er nog meer goed nieuws. Met SD Worx stapt er een grote sponsor in een ploeg. KPMG heeft zich verbonden aan de vrouwenwedstrijden van Flanders Classics. Dat Jumbo-Visma volgend jaar met een vrouwenploeg verschijnt, is eveneens fantastisch nieuws. Ik ben er zeker van dat dit net als bij de mannen een goed gestructureerde topploeg gaat worden.”
Al met al super nieuws voor de dames die hierdoor wellicht ook eens wat meer gaan verdienen.
Wordt nog wel even puzzelen met de giro, die normaliter gedurende de tour verreden wordt, en perse tijdens de tour willen blijven (althans dat zeiden ze gedurende de coronacrisis.
Ik zit een beetje met de timing, hebben we hier na 3 weken Tour met een mogelijke anti-climax of extase afhankelijk van de uitslag nog zin in? Ik zie er meer in de dames koers voorafgaand aan de Tour te laten plaatsvinden.
(Er zullen wel praktische voordelen aan zitten, bijvoorbeeld dat je niet 2x Parijs kan platleggen voor de aankomst van een koers, de timing op de kalender in relatie tot andere koersen etc.)
La Grand boucle féminin
La Tour
La cours Grande
La Grande Course.
De oude benaming was natuurlijk: Le Tour Féminin !
Hoeft niet gelijk een zware toestand te worden, gewoon mooie mix met in ieder geval
1 alsmaar glooiende etappe met doorgaans mildere heuvels qua lengte/stijgingsgraad
1 zwaardere heuvel etappe
1 proloog (8-12 km)
1 tijdrit (30-40 km)
1 bergetappe met aankomst bergop
1 bergetappe met aankomst na afdaling + max 7/8 km vlak
2 vlakke etappes, waarvan 1 wat technischer qua draaien en keren.
En als bonus zou er nog iets van een middengebergte etappe in kunnen.
Ik hoop dat in het interview ook ruimte was voor kritische vragen, en dan specifiek hoe het kan bestaan dat de UCI hun hoogste onderscheiding aan een dictator geeft.
" Dat Jumbo-Visma volgend jaar met een vrouwenploeg verschijnt, is eveneens fantastisch nieuws"
Is dit al door de ploeg zelf bevestigd eigenlijk?
Maar het zou me meer vertrouwen ingeboezemd hebben als de ASO dit zelf naar buiten had gebracht.