Youri IJnsen
woensdag 3 juli 2024 om 14:13

UCI dwong Dylan Groenewegen zijn ‘snavelbril’ af te zetten

Video Dylan Groenewegen stal maandag voorafgaand aan de derde etappe van de Tour de France 2024 de show. De Nederlands kampioen kwam met een neusstukje op zijn bril aan het vertrek. De renner van Jayco AlUla had sponsor Scicon daar zelf om gevraagd. Toch finishte Groenewegen zonder de bewuste bril in Turijn. De reden: de UCI verbood de bril nog tijdens de rit.

De 31-jarige Leeuw van Amsterdam geeft bij WielerFlits tekst en uitleg over de interventie van de UCI. “Ze zeiden dat de bril niet op de markt was en het ‘neusje’ eraf moest. Dus dat heb ik toen gedaan”, haalt Groenewegen zijn schouders op. Toch droeg hij dezelfde bril opnieuw bij de start van de vijfde etappe. De oplossing was namelijk simpel. “Hij is nu op de markt, dus hij mag ik hem vandaag wel op, haha! Hij staat nu online op de website, dus mag ik hem ook tijdens de koers gaan dragen.”

Onze Materiaalzone-verslaggever Ties Wijntjes is op EUROBIKE en deed bij de stand van Scicon navraag over het neusstukje. Dat kost 350 euro en is daarmee anderhalf keer duurder dan de Scicon Aeroscope-zonnenbril (220 euro) die Groenewegen draagt. Zijn set-up kost dus 570 euro. De reden waarom de Scicon Nose Cover deze prijs heeft, komt volgens het bedrijf door de ontwikkeling achter het neusstukje en vooral omdat het 3D geprint is. Het is naast de Aeroscope ook compatibel met de Aeroshade- en Kunken-modellen.

Bril is aerodynamischer
De bril lijkt de Scicon Aeroscope fietsbril te zijn, maar is voorzien van een speciaal kapje over de neus die wat doet denken aan een kraaiensnavel. Het zwarte kapje is er geplaatst om de luchtstroom efficiënter langs het gezicht van de gebruiker te geleiden, wat Scicon dus heeft gedaan op verzoek van Groenewegen zelf. “Oakley heeft het ook. De bril zal niet tegenzitten, alle beetjes aero leveren wat op. Het kan soms echt op een fotofinish aankomen, daar weet ik alles van.”

RIDE Magazine
5 Reacties
03-07-2024 14:48
Een wassen neus
    03-07-2024 15:59
    Een brillen neus
03-07-2024 15:32
Dikke snavel naar de UCI. Hup in de webshop. Levering begin 2025 haha
03-07-2024 16:46
Waar zouden we toch zijn zonder de UCI die zich druk maakt om dingen die super belangrijk zijn itt onnozele dingen als levensgevaarlijke parkoersen en de levensvatbaarheid van de wielersport op langere termijn!
    03-07-2024 21:16
    Het is juist hartstikke belangrijk zulke ontwikkelingen in de kiem te smoren. Rare tijdrithelmen, steeds langer wordende sokken, neusstukken, dichte wielen. Voor je het weet zit je naar 200 lycra power rangers in een ligfiets te kijken en gaat het er meer om welk team de beste aerodynamica experts heeft ipv de beste renners (zie formule 1). Dat is kut voor de kijker, nog kutter voor de wielrenner die de wind niet meer over zijn armen voelt en de zon niet op zijn benen. Niemand wordt er beter van.
    De UCI kan veel dingen beter doen maar ik ben heel blij dat ze hier vrij consequent in zijn. Je moet er toch niet aan denken dat iedereen met zo'n brilletje rijdt?

Reacties zijn gesloten.