Tweede plaats Amber Kraak in openingstijdrit Bretagne Ladies Tour
Amber Kraak is woensdag tweede geworden in de openingstijdrit van de Bretagne Ladies Tour. De Nederlandse zag de overwinning gaan naar haar ploeggenote Grace Brown van FDJ-SUEZ, die maar liefst 53 seconden sneller was dan Kraak na 18,8 kilometer.
De vrouwen van FDJ-SUEZ waren duidelijk een klasse apart in de chrono van de Franse rittenkoers. Brown won met groot verschil, voor Kraak, Marie Le Net en Alessia Vigilia. Daarmee bestond de gehele top-4 van de daguitslag uit rensters van de Franse ploeg. Thalita de Jong van Lotto Dstny Ladies was vijfde, op 1.14 minuut van Brown. Met Anneke Dijkstra (zesde) eindigde er nog een Nederlandse in de top-10. Marion Norbert Riberolle was de beste Belgische op plek acht.
Brown heeft met de tijdritzege een voorschot genomen op de eindzege, want de Bretagne Ladies Tour duurt nog tot en met vrijdag. Die etappes kennen wat heuvels, maar lijken gemaakt voor de rappe vrouwen.
(Advertorial)
