Twee op twee: Thibau Nys imponeert met solo in Wereldbeker Waterloo
foto: Cor Vos (archief)
zondag 15 oktober 2023 om 22:07

Twee op twee: Thibau Nys imponeert met solo in Wereldbeker Waterloo

Thibau Nys heeft ook de tweede cross van het seizoen, de Wereldbeker in Waterloo, gewonnen. De crosser van Baloise Trek Lions soleerde naar de zege na een fikse demarrage in de vierde ronde. Eli Iserbyt, die te maken kreeg met pech, en Pim Ronhaar mochten mee op het podium.

De mannen van Pauwels Sauzen-Bingoal, Eli Iserbyt en Michael Vanthourenhout, namen de beste start. Thibau Nys was ook goed weg, maar de winnaar van de eerste cross van het seizoen verloor veel posities na een opeenhoping in een van de eerste bochten. Iserbyt liet het tempo voorin niet zakken, waardoor Nys meteen alle zeilen moest bijzetten.

Nys en Ronhaar trekken door
Het was Pim Ronhaar die de scheve situatie rechtzette, de ploegmaat van Nys dichtte al snel het gat naar Iserbyt. Even later kwam ook Nys zelf aansluiten, waarna we drie koplopers kregen. In de achtergrond waren andere toppers als Michael Vanthourenhout en Lars van der Haar, die zijn start volledig gemist had, niet in staat om te volgen.

De jongens van Baloise Trek Lions twijfelden voorin geen seconde, zeker niet nadat Iserbyt problemen had met zijn schoen. De West-Vlaming moest zijn schoen zelfs vervangen, waardoor hij tegen een flinke achterstand van 20 seconden moest aankijken. Nys en Ronhaar bleven werkten een tijdje samen, maar in de vierde ronde vond Nys dat zijn moment daar was. De Vlaams-Brabander knalde op imponerende wijze een heuveltje op en had meteen wat seconden.

Imponerende Nys
Ronhaar gaf echter niet op en leek zelfs terug te komen, maar bleef dan toch hangen. Iserbyt maakte ondertussen terrein goed, maar terugkeren naar de kop van de koers was niet meer mogelijk. Iserbyt slaagde er wel nog in om Ronhaar bij te benen, de twee doken met een achterstand van dertien seconden de voorlaatste ronde in. Goede benen had Iserbyt duidelijk nog steeds, want hij had nog een aantal versnellingen in huis.

Die versnellingen waren toch niet goed genoeg om het gaatje te dichten. Nys had ook nog jus in de benen en bleef ook ‘zijn’ heuvel opknallen. De 20-jarige crosser kon zo met een comfortabel gevoel de laatste minuten afwerken. Iserbyt reed naar de tweede plaats, Ronhaar werd derde. Joris Nieuwenhuis en Lars van der Haar vervolledigden de top-5 en maakten het feestje voor Baloise Trek Lions compleet.

Uitslag Wereldbeker flag-us Waterloo
1. flag-be Thibau Nys
2. flag-be Eli Iserbyt op 16s
3. flag-nl Pim Ronhaar op 41s
4. flag-nl Joris Nieuwenhuis op 57s
5. flag-nl Lars van der Haar op 1m9s
6. flag-be Michael Vanthourenhout op 1m36s
7. flag-nl Ryan Kamp op 1m45s
8. flag-be Niels Vandeputte op 2m3s
9 flag-be Witse Meeussen op 2m8s
10. flag-be Toon Vandebosch 2m23s

RIDE Magazine
19 Reacties
15-10-2023 22:12
Wat een geweldige techniek heeft Nys toch. Die ene helling als enige op de fiets doen, knappe zege
15-10-2023 22:17
Als je dan je fiets zo graag wilt optillen na de finish, doe het dan op deze manier!

Ronhaar sterk, had het nog moeten zien als het een baggerparcours was geweest. Nieuwenhuis lijkt eindelijk ook op de weg terug. Hopelijk kan hij deze vorm doorzetten.
15-10-2023 22:39
Toch wel genoten van de kleine Nys! Laat de rest van de crosswereld zien wat je allemaal kunt met een crossfiets. En niet voor de show, maar gewoon functioneel.

Deze jongen heeft een zware erfenis. Maar hij lijkt vooralsnog vooral voordeel te hebben van zijn naam en afkomst. Een flinke stap gezet op de weg, en nu ook in het veld. Een wereldbeker bij de "grote jongens", gewoon knap op deze leeftijd. Ook al zijn de grote 2 en Pidcock afwezig, hij legt toch maar mooi de rest er allemaal op.

Iserbyt mooie verliezer vandaag. Oprechte teleurstelling, en tegelijkertijd ook gewoon met respect naar zijn tegenstanders. Helaas kwam het niet tot een rechtstreeks duel, maar ik denk dat Eli dit nog niet zomaar gewonnen zou hebben. Het belooft hoe dan ook voor de komende crossen.
    16-10-2023 07:51
    Maar die gebaartjes aan de finish, die zien we niet graag, toch?
    En je toon rond Iserbyt is ook helemaal veranderd? Niks meer over enge kaboutertjes en zo?
    16-10-2023 08:31
    Beste Appel, dit noemen we nou onnodig provoceren. Ik heb 1 advies aan je: doe eens niet.
    16-10-2023 09:12
    Ernstige, er is een spreekwoord over 1 rotte appel in de mand. Een stuk fruit als jij zou dus beter moeten weten... (en daar laat ik het maar even bij)
    16-10-2023 17:31
    Er zitten wat rotte plekjes op de Appel.
16-10-2023 08:27
Bij Nys dacht ik lange tijd: ach, van thuis uit de beste training, de beste voeding, alles meegekregen, de wet van de remmende voorsprong treedt ooit wel eens in. Maar stilaan lijkt het alsof ik dat beeld moet gaan bijstellen.
    16-10-2023 09:17
    Ik denk dat een groot deel van de wielervolgers zijn beeld moet bijstellen, Kopinkas. In ieder geval ook ik. Want ook ik dacht dat hij in de jeugdcategorieen vooral het voordeel had van papa en de omkadering op jonge leeftijd. Maar inmiddels heeft hij zowel in de beloftecategorie laten zien zijn mannetje te staan ook tegen de oudere beloftes. En dat niet alleen in het veld, maar ook op de weg. Sterker nog, ook bij de profs op de weg doet hij meer dan leuk mee voor zo'n jonge gast.

    En dat lukt inderdaad niet alleen doordat je een kind bent van Nys Sr... daar moet je ook zelf echt wel wat voor kunnen, willen doen en willen laten. Ik ben benieuwd hoe de eindafrekening gaat zijn in februari.
16-10-2023 09:43
Kleine Nys is zo'n gozer die zoals Van der Poel nét iets meer met een fiets kan. Dat steile klimmetje waar alle anderen van de fiets moeten en dat bunnyhoppen op de boomstammetjes zag er zó goed uit en het levert hem net dat beetje extra op waardoor het kwartje zijn kant opvalt. Moest ook wel want Iserbyt is wel donders scherp, die had nog wel een paar mooie versnellingen in huis. Hopelijk blijven ze beide fit voor wekelijks crossplezier.
    16-10-2023 10:51
    Ik denk dat Iserbyt ook leep genoeg zou zijn om te beletten dat Nys zijn ding zou kunnen doen op de helling en bij de boomstammen. En dus geen 7 seconden per ronde "cadeau" zou krijgen.

    Maar dit soort dingen zijn exact waarom ik naar de cross kijk, en geniet van types zoals Nys en VdPoel. Renners die blijven fietsen waar anderen lopen. Zo'n helling. Een zandstrook waar sommige kunstenaars in 1 streep doorheen rijden. Modder die iedereen te voet zet behalve de allerbeste(n). Dingen waarvan je denkt dat ze niet kunnen, totdat iemand het laat zien.
15-10-2023 22:21
Redelijk indrukwekkend toch, spijtig dat het rechtstreeks duel er net niet in zat maar we gaan ons vermaken tot december…
15-10-2023 23:50
Denk dat Iserbyt toch de beste benen heeft, maar het gaat er om wie als 1e over de streep komt.
16-10-2023 06:58
Het verschil momenteel is volledig de superieure techniek, Iserbyt reed op zich rapper rond maar Nys had een paar punten waar hij elke keer 5 seconden kon uitlopen. Ik denk dat Nys tot december toch redelijk wat gaat winnen omdat het conditioneel verschil te klein is, met vdp gaat dat verschil veel te groot zijn en mogelijks met wva ook als die er wat zin in heeft deze winter.
15-10-2023 22:33
Het enige wat hij nog van papa moet leren, is de spanning wat langer behouden. Sven zou natuurlijk tot de (voor)laatste ronde gewacht hebben om dan pas bepaalde stroken plots vlotter te nemen.
15-10-2023 23:42
De spoeling lijkt toch ieder jaar dunner te worden. Twee sausjongens en een handvol Trekkies, thats it. Zelfs al tel je er Sweeck en Kuypers nog bij als ze terug op het vasteland gaan crossen dan moet je nog altijd tot december wachten eer er eens een volwaardige top 10 kan gemaakt worden.
15-10-2023 22:38
Ik supporter vooral voor renners die ik persoonlijk ken of hun familie. Daar voldeet vandaag slechts een deelnemer aan en die wint, Dus daarom extra genoten met hem en zijn glunderende vader. Ook leuk hoe Karen Ramakers en Eric Braes te zien mee genieten.
    16-10-2023 08:29
    En zijn de genoemde namen ook zo blij om jou te zien terugkomen uit je zomerslaap, Arie?
    Ik kom alvast met een vroege nieuwjaarswens voor jou: dat je in 2024 je blik mag verbreden.
    16-10-2023 10:43
    @Arie ik ben Tiberi een keer tegen gekomen op vakantie, was daarna gelijk supporter geworden, was een hele aardige jongen. Na het incident is het toch lastig voor een dierenvriend zoals als ik om hem te supporteren:(

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine