Tramadol gevonden bij bloedtests Nairo Quintana: geschrapt uit uitslag Tour de France
foto: Cor Vos
woensdag 17 augustus 2022 om 15:04

Tramadol gevonden bij bloedtests Nairo Quintana: geschrapt uit uitslag Tour de France

De uitslagen van Nairo Quintana in de Tour de France 2022 zijn geschrapt. De kopman van Arkéa-Samsic – die zesde werd in de Tour – is gediskwalificeerd, omdat bij bloedtests tijdens de Ronde van Frankrijk sporen van pijnstiller Tramadol zijn aangetroffen bij de Colombiaan. Het gebruik van Tramadol in competitie is sinds 2019 verboden door de UCI.

De UCI maakt melding van de overtreding van Quintana. Hij is gestraft op basis van de UCI Medical Rules, waarvan het doel is om de veiligheid en gezondheid van renners te waarborgen vanwege de bijwerkingen van bepaalde middelen. De internationale wielerunie laat weten dat bij twee bloedanalyses tijdens de Tour de France (op 8 en 13 juli) sporen van Tramadol zijn aangetroffen.

Om die reden is Quintana uit de uitslag van de Tour geschrapt en gaan al zijn resultaten verloren. De Colombiaanse klimmer heeft vanaf nu tien dagen om tegen deze straf in beroep te gaan bij het CAS.

De UCI benadrukt dat het niet gaat om een dopingovertreding en dat Quintana voor deze overtreding niet geschorst is. Hij kan daarom ‘gewoon’ deelnemen voor Arkéa-Samsic aan de Vuelta a España, die vrijdag van start gaat in Utrecht.

Pijnstiller
Tramadol kan voor wielrenners een gevaarlijke stof zijn. Naast het feit dat de pijnstiller ervoor zorgt dat een coureur dieper kan gaan, kan het ook zorgen voor misselijkheid en een draaierig gevoel, waardoor valpartijen kunnen ontstaan. Deze UCI-regel geldt sinds 1 maart 2019 en daarmee wijkt de wielerunie af van de WADA-regels.

Als een renner wordt betrapt op Tramadol, zal hij niet mogen deelnemen aan de wedstrijd of achteraf uit de uitslag van de wedstrijd geschrapt worden. Dat laatste is gebeurd met Quintana. Ook ploegen kunnen gestraft worden als twee renners positief getest worden op het gebruik van Tramadol.

RIDE Magazine
87 Reacties
17-08-2022 17:22
Tramadol staat op de lijst al wat jaartjes. Mag hij niet gebruiken waarom dan wel zonder attest. Snap ik niet.
    17-08-2022 19:34
    Met Tramadol heb je een startverbod, er is geen attest mogelijk. Logisch, omdat je er duizelig en dromerig van wordt, niet gezond in een peloton van 180 jagende renners bij 50+ km/h. Start je stiekum toch, dan wordt je uit de uitslag geschrapt want je had niet deel mogen nemen.

    Als pure doping levert het weinig winst op, volgens WADA, dus niet op dopinglijst maar wel verboden bij het wielrennen. (En hopelijk ook in bv de F1...)
17-08-2022 17:28
De meest antipathieke renner van het peloton. Rijdt altijd als een zombie rond (nu weten we waarom!), deze beroepsprofiteur.
17-08-2022 17:57
Trammelant door tramadol. Klinkt goed. Pijn niet voelen. Lekker slapen. De Tour win je in bed. Nairo toch, zag hem meer als de sneeky motorvasthoudende klimmer. Maar zijn geest blijkt ruimer.
    17-08-2022 18:21
    Bob Evers en Trammelant door tramadol
17-08-2022 18:26
Wel gelijk topfavoriet voor de Vuelta met 21 koersdagen minder in de benen.
17-08-2022 18:30
Blijkbaar kun je als renner door Tramadol dieper gaan. Dat is dan toch vergelijkbaar met doping?
17-08-2022 19:35
Hoe is het eigenlijk met dat eerdere dopingschandaaltje rond Quintana afgelopen? Er waren wat lui rond zijn entourage opgepakt maar uiteindelijk niks meer over gehoord.
18-08-2022 00:05
Wat een geneuzel weer van de UCI. Een pijnstillertje en wellicht op voorschrift van de ploegarts. Hele pak staat stijf van de ketonen en wat allemaal meer of minder, en de arme kleine Quintana wordt huppetee zomaar pardoes uit de Touruitslag geschrapt. Helden zijn het die UCI personen onder het mom opkomen voor de gezondheid van de renners, lol.
18-08-2022 05:38
Quintana ontkent.
Benieuwd wat daar weer voor uitvlucht achter weg komt. Waarschijnlijk iets van: alleen kaugums op van ultram.

Of het was 0,0000003. Waarkomtahdoor? Omdat ik drie keer zo klein ben en zij zo groot en dat is niet eerlijk.

Reacties zijn gesloten.