Tourdroom Thibaut Pinot valt in duigen: “Dit is een keerpunt in mijn carrière”
Al heel lang droomt Thibaut Pinot van een Tourzege, maar zaterdag zag de Fransman opnieuw zijn droom in duigen vallen. Rugklachten spelen de renner van Groupama-FDJ al sinds zijn val in de openingsetappe parten. “Dit is een keerpunt in mijn carrière.”
Emotioneel stond de Franse publiekslieveling de de Franse krant L’Equipe te woord na de etappe. “Ik hield me vast aan bemoedigende signalen, maar sinds vorige week zaterdag doet mijn rug zoveel pijn dat ik geen kracht kan zetten.”
“Nee, ik ga de Tour de France niet verlaten”, is hij strijdvaardig. “Ik heb ook niet met dat idee gespeeld, maar het is een heel moeilijke dag voor me. Ik wil mijn excuses aanbieden voor mijn ploeggenoten, want ook voor hen is deze Tour nu mislukt. Hopelijk kunnen we deze Tour nog etappes gaan winnen…”
En of Pinot het zelf nog aan durft om ooit nog eens voor een Tourzege te gaan? De Fransman heeft er zo zijn twijfels over. “Het is te vaak mislukt”, klinkt hij somber. “Vandaag is misschien een keerpunt in mijn carrière. Wielrennen hoort eigenlijk over plezier maken te gaan…”
Dat gezegd zijnde, ik vind het erg jammer, Pinot was misschien wel de klassementsrenner waarvoor ik het meest zou supporteren deze Tour. Helaas, het mocht weer niet zijn.
Met een beetje mazzel pakt hij morgen de gele trui (of Martin). De rest lijkt (nog) geen interesse te hebben.
What the fuck lol.
Demare had hier met twee vingers in de neus groen gewonnen en meerdere etappes.
Neem aan dat hij daarmee de 1e etappe van de tour bedoelt...
Maar verder heb je wel gelijk, Demare had van Aert er keihard uitgesprint ;)
In elk geval een gemis, want een renner die de koers kleurt. Maar een grondige bezinning is wel op zijn plaats want anders kan het wel eens een obsessie worden die zijn prestaties negatief beïnvloed.
Hij had zeker al last van zijn rug, dat is de reden dat hij bij de laatste etappe van de Dauphine niet voor de winst kon gaan. Zie deze berichtgeving:
https://www.wielerflits.nl/nieuws/thibaut-pinot-komt-met-rugklachten-uit-dauphine/
Uiteraard scheelt het dat je dan ook nog eens valt in de eerste etappe. Ik vind het zeer jammer en had hem een podium gegund!
Volgend jaar staat hij er weer met frisse moed, dat weet ik zeker.. Ooit valt het wel op zijn plek..
ZIe Romain Bardet, geen druk dit jaar want gaat toch naar nieuwe ploeg.. en staat gewoon weer 3e in het AK
Met plezier bedoelt hij: ik ga voor aanvallen en dagsuccessen zodra m'n lichaam dat toestaat.
Bravo Thibaut!