Tour Femmes 2025: Wegvallen klassementsambities opent kansen voor Wiebes en Bredewold
Video Nu Lotte Kopecky heeft aangegeven dat ze geen klassement meer zal nastreven in de Tour de France Femmes, opent dat natuurlijk kansen voor haar ploeggenoten bij SD Worx-Protime. Lorena Wiebes en Mischa Bredewold geven in gesprek met onze website aan dat ze in ieder geval meer opportuniteiten zien door de veranderde tactiek van de ploeg.
Wiebes, de Europese en Nederlandse kampioene, greep vorig jaar verschillende keren naast een ritzege, maar kende nu een betere aanloop. Hoewel ze haar tas verloor op de luchthaven, leefde ze vrij ontspannen naar de Tour toe. “Het zou mooi zijn om weer een etappe te kunnen pakken. Maar als ik terugkijk op dit seizoen, is alles wat erbij komt een extra. Vorig jaar had ik zo hard mijn zinnen gezet op een ritzege dat het niet lukte. Als ik er nu iets meer relaxed in ga, kan het zijn dat het wel lukt”, legt Wiebes ons uit.
Wiebes zag haar rol in de ploeg ‘last minute’ wijzigen. “In eerste instantie was het plan van de ploeg heel anders. Ik zou in support naar hier komen en mijn kansen pakken in de Giro. Dat heb ik ook gedaan, maar nu komen er dus kansen bij.”
“Op papier zijn etappe 3 en 4 de sprintritten, maar het zijn alsnog geen heel gemakkelijke ritten. We gaan zien of het überhaupt tot een sprint komt. In de eerste etappes gaat het meer iets voor Lotte zijn”, aldus Wiebes.
Bredewold: “Geen duidelijk doel”
Ook Amstel Gold Race-winnares Mischa Bredewold ziet haar rol in de ploeg veranderen. “We kwamen hier met de ploeg met klassementsambities, ik was niet bezig met persoonlijke ambities. Maar nu verandert het plan. We hebben veel kaarten om te spelen, zeven supersterke meiden. Het is heel leuk om met dat uitgangspunt te koersen.”
Toch blijft Bredewold voorzichtig in haar ambities. “Ik heb niets direct aangestipt, ik heb ook in die ondersteunende rol naar de Tour toegeleefd. Nu hebben we dat iets meer open gegooid. Maar Lotte, Lorena en Anna vangen de meeste druk. Ik wil het zelf ook een beetje uitspreiden, ik wil koersen met vrijheid in mijn hoofd. Misschien heb ik ook enkele dagen nodig om erin te komen, daarom heb ik nergens duidelijk een doel van gemaakt.”
Over de ambities van de SD Worx-Protime-ploeg in het algemeen, kan Bredewold kort zijn. “Met ons zeven heel stabiel zijn, maar we willen zeker een rit winnen. Een cijfer wil ik daar niet opplakken”, besluit de voormalige Europese kampioene.