Tour Femmes 2026: Dit zijn de commentatoren van de NOS, Sporza en Eurosport
Voor Nederlandse en Vlaamse kijkers van de Tour de France Femmes is er genoeg keuze, want de koers is via drie kanalen te volgen. De NOS, Sporza en Eurosport doen dit jaar liveverslag van de Tour Femmes. Wielerflits zet op rij wie de etappes van commentaar gaan voorzien.
📺 NOS
Andries Lamain
Ellen van Dijk
Andries Lamain heeft zich de afgelopen jaren ontwikkeld als een van de vaste stemmen van het wielrennen, eerst bij Eurosport en sinds enkele jaren ook bij de Nederlandse publieke omroep. In juli deed hij samen met Michael Boogerd al drie weken lang verslag van de Tour voor mannen. Ook de Tour de France Femmes nam hij al eerder voor zijn rekening.

Andries Lamain – foto: Wielerflits
📺 Sporza
Ruben Van Gucht
Ine Beyen
Bij het vrouwenwielrennen vormen Ruben Van Gucht en oud-renster Ine Beyen al jaren een vertrouwd koppel. Van Gucht is al jaren een van de vaste gezichten van Sporza. Bij het mannenwielrennen neemt hij vooral de presentatie voor zijn rekening, maar bij de vrouwen is hij al jaren de vaste commentator. Sinds dit jaar is hij niet langer exclusief werkzaam voor de VRT, zo maakte hij voor de VTM een dagelijkse Tourshow.
De stem van Beyen is ondertussen al net zo vertrouwd, want sinds 2022 doet ze commentaar van de Tour de France Femmes. Ook bij andere vrouwenkoersen is ze de vertrouwde stem bij Sporza, in de meeste gevallen aan de zijde van Van Gucht.

Van Gucht en Beyen – foto: Fotopersburo Cor Vos
📺 Eurosport en HBO Max
Emile Wallays
Tim de Vries
Jip van den Bos
Bij Eurosport en HBO Max zijn dit jaar drie stemmen te horen. De Belg Emile Wallays, die al enige tijd te horen is bij het wielrennen op Eurosport, neemt de eerste vier etappes voor zijn rekening. Vanaf etappe vijf neemt Tim de Vries het stokje over. De Vries is al jarenlang een gewaardeerde redacteur bij Wielerflits met het vrouwenwielrennen als specialiteit. Sinds enkele jaren combineert hij dat met werk als commentator bij Eurosport.
Jip van den Bos zal de gehele Tour Femmes te horen zijn als co-commentator. De voormalig renster doet al sinds 2022 commentaar tijdens de Tour en is ook vaak op beeld te zien als analist. Ze combineert haar werkzaamheden bij Eurosport met La Koers, een podcast over vrouwenwielrennen die ze maakt in samenwerking met In De Waaier.

Van den Bos als renster van Jumbo-Visma in 2022 – foto: Fotopersburo Cor Vos
Om te reageren moet je ingelogd zijn.