Tour 2025: Visma | Lease a Bike wil tweede renner hoog in algemeen klassement houden
Visma | Lease a Bike zal in de Ronde van Frankrijk – uiteraard – alles op kopman Jonas Vingegaard zetten, maar ook voor de Amerikaan Matteo Jorgenson is een speciale rol weggelegd. Dat vertelt Head of Performance Mathieu Heijboer aan Domestique.
“Hij zal niet de eerste zijn die voor Jonas gaat werken. We willen hem in het algemeen klassement houden. Hij is daar erg gevaarlijk”, vindt de Nederlander. Het is een tactiek die de ploeg ook vorig jaar probeerde: Jorgenson werd toen achtste in de eindklassering.
Verder verwacht Heijboer dat Sepp Kuss, vorig jaar nog afwezig, en drie pionnen die al de Giro d’Italia in de benen hebben een grote rol spelen. “Wout en Simon wisten van tevoren dat ze beide grote rondes zouden rijden, dus daar hebben we rekening mee gehouden”, zegt Heijboer. “Voor Affini en Wout is dat geen probleem. Simon was vermoeider, dus hij had meer tijd nodig, maar hij is hersteld en voelt zich klaar.”
Daarmee hanteert de ploeg een andere aanpak van de concurrentie bij UAE Emirates XRG, waar Adam Yates als enige dubbelt. “We hebben veel vertrouwen in de beslissing, maar we zullen het pas in Parijs weten. Maar zoals elk jaar zien we wielrennen als een teamsport en proberen we Pogačar en de andere tegenstanders te verslaan met Visma | Lease a Bike en Jonas.”
Pogacar zat in de Dauphine dan wel geïsoleerd in die zware bergrit, maar daar ontbraken dan ook zijn twee klimknechten. Ik zie Visma zo'n situatie niet zo snel voor elkaar krijgen met Almeida en Yates erbij. Daarnaast ga ik er vanuit dat de rest in de Tour de France beter voor de dag gaat komen, dan in de Dauphine.
Alsnog zou ik hem achter de hand proberen te houden. Yates en Kuss inzetten als belangrijkste knechten voor de bergen die verder rustig tijd kunnen pakken. Je weet tenslotte nooit of de situatie zich alsnog voor gaat doen dat je met Jorgenson vooruit druk kunt zetten. Moeten ze dat overigens wel daadwerkelijk doen, in die rit in de Dauphine lieten ze die kans namelijk liggen.
De waarde van een top vijf van Jorgenson is te klein om het daar voor te doen. Wanneer ze geen kans meer hebben op eindwinst, dan zal de focus met hem lijkt mij net als vorig jaar naar ritwinst verschuiven.
Jorgenson mag mij trouwens verrassen, maar het zou mij ten zeerste verbazen dat hij er nog aanhangt op een moment dat Pogacar al alleen zou zitten, laat staan dat hij op die moment nog de benen zou hebben om te demarreren. Sowieso is Pogacar niet echt het afwachtende type, van zodra hij voelt dat hij maar 1 of 2 mannetjes meer in steun heeft vertrekt hij vaak gewoon zelf al...