Tour 2025: Franse politie schiet man met mes neer aan de finish in Rouen
De Franse politie heeft dinsdagmiddag dicht bij de finishstreep van de vierde etappe van de Tour de France, in Rouen, een man met een mes overmeesterd. Hij zou omstaanders hebben bedreigd, stak richting een politie-agent en werd vervolgens neergeschoten.
Bij de interventie raakte een agent gewond, meldt Actu.fr. Het incident vond omstreeks 15.30 uur plaats aan het rondpunt Saint Hilaire. Dit is zeer dicht bij de Place du Boulingrin, waar de finishstreep van de vierde Tourrit was getrokken.
De 21-jarige man die is aangehouden, zou enkele weken geleden uit een ziekenhuis zijn gevlucht. Hij bedreigde wielerfans met een mes en stak een politieman neer. “Een andere agent schoot de man neer omdat zijn collega werd bedreigd”, laat Openbaar Aanklager Sébastien Gallois weten aan Franse media.
Het Franse parket heeft inmiddels een onderzoek geopend naar de man.

Reacties zijn gesloten.