Tour 2024: Dit zijn de verschillen na de bergrit naar Isola 2000 – Strijd om geel lijkt nu echt beslist
Impressionant: zo kunnen we het optreden van Tadej Pogacar op weg naar Isola 2000 wel omschrijven. De Sloveen had voor de start al een geruststellende voorsprong in het klassement, maar deelde op de slotklim nog een mokerslag uit aan de concurrentie, Vingegaard incluis. De Tour lijkt nu echt beslist. WielerFlits zet de verschillen op een rij.
Voor de start van rit negentien was het verschil tussen Pogacar en Vingegaard nog iets meer dan drie minuten, maar de geletruidrager reed op de slotklim naar Isola 2000 nog eens bijna twee minuten weg van zijn naaste ‘concurrenten’ voor geel. Vingegaard en Evenepoel moesten op de streep 1’42” prijsgeven op de ontketende Pogacar, die ook de etappe wist te winnen.
In de algemene rangschikking is de voorsprong van de kopman van UAE Emirates op Vingegaard nu opgelopen naar iets meer (5’03”) dan vijf minuten. Nummer drie Remco Evenepoel volgt op 7’01” van het geel. João Almeida en Mikel Landa staan nog altijd vierde en vijfde, maar de achterstand van deze twee klimmers bedraagt nu een kwartier.

Reacties zijn gesloten.