Tour 2024: Dit zijn de verschillen na de bergrit naar Isola 2000 – Strijd om geel lijkt nu echt beslist
foto: Cor Vos
vrijdag 19 juli 2024 om 16:49

Tour 2024: Dit zijn de verschillen na de bergrit naar Isola 2000 – Strijd om geel lijkt nu echt beslist

Impressionant: zo kunnen we het optreden van Tadej Pogacar op weg naar Isola 2000 wel omschrijven. De Sloveen had voor de start al een geruststellende voorsprong in het klassement, maar deelde op de slotklim nog een mokerslag uit aan de concurrentie, Vingegaard incluis. De Tour lijkt nu echt beslist. WielerFlits zet de verschillen op een rij.

Voor de start van rit negentien was het verschil tussen Pogacar en Vingegaard nog iets meer dan drie minuten, maar de geletruidrager reed op de slotklim naar Isola 2000 nog eens bijna twee minuten weg van zijn naaste ‘concurrenten’ voor geel. Vingegaard en Evenepoel moesten op de streep 1’42” prijsgeven op de ontketende Pogacar, die ook de etappe wist te winnen.

In de algemene rangschikking is de voorsprong van de kopman van UAE Emirates op Vingegaard nu opgelopen naar iets meer (5’03”) dan vijf minuten. Nummer drie Remco Evenepoel volgt op 7’01” van het geel. João Almeida en Mikel Landa staan nog altijd vierde en vijfde, maar de achterstand van deze twee klimmers bedraagt nu een kwartier.

Shirt for OIC AK
In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
4 Reacties
19-07-2024 16:58
De strijd lijkt niet beslist, hij is beslist. Ik hoorde net een interview met Zeeman en die had duidelijk geen enkele intentie om Pogi nog te proberen te kraken vandaag. Als je het niet probeert kan je natuurlijk nooit winnen.
    19-07-2024 17:01
    De knop "we kijken alleen naar voren" is duidelijk omgedraaid naar "we kijken enkel nog achterom".
    19-07-2024 17:06
    Visma heeft ook nog geen seizoen gehad om hun neus op te halen voor een 2de plek in de Tour.
19-07-2024 17:13
Visma moet eens uit leggen wie zij pijn wouden doen……..

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine