Tour 2024: Cavendish en Jakobsen binnen tijdslimiet na moeizame openingsrit
foto: Cor Vos
zaterdag 29 juni 2024 om 19:06

Tour 2024: Cavendish en Jakobsen binnen tijdslimiet na moeizame openingsrit

Mark Cavendish en Fabio Jakobsen zijn ruim binnen de tijdslimiet over de finish gekomen van de openingsrit van de Tour de France. De sprinters van Astana Qazaqstan en dsm-firmenich PostNL kenden een moeizame dag door Italië, maar hadden uiteindelijk tien minuten ‘over’ voor de tijdslimiet verstreek.

Cavendish was de eerste sprinter die moest lossen in deze lastige openingsrit, waarna hij werd opgewacht door veel ploeggenoten. Daarvan viel Michele Gazzoli weg, omdat hij door de hitte bevangen was en ziek moest opgeven. Uiteindelijk kwam Cav in het bijzijn van Yevgeniy Fedorov, Davide Ballerini, Michael Mørkøv en Cees Bol over de streep.

De groep van Cavendish raapte onderweg nog drie renners op, want Fabio Jakobsen had het ook heel lastig onderweg. Hij loste later, maar zakte uiteindelijk – samen met ploegmaat Bram Welten – terug in de laatste bus. Ook Jonas Rickaert (Alpecin-Deceuninck) reed daar rond. Hij viel vorige week nog hard op het BK, maar kon toch starten, al ging dat dus niet van een leien dakje voor de Belg.

Uiteindelijk kwam de tijdslimiet op 49.11 minuut te liggen, maar een secondenspel werd het niet in Rimini. De groep met Cavendish en Jakobsen finishte tien minuten ‘voor tijd’.

RIDE Magazine
15 Reacties
29-06-2024 19:37
Gelukkig gaat Jakobsen gewoon door waar hij in de Giro tot zijn opgave ook mee bezig was. Lossen en vechten tegen de tijdslimiet
29-06-2024 19:48
Die tijdslimiet is ook wel echt waanzinnig. Ik denk dat menig amateur fluitend op tijd binnenkomt.
    29-06-2024 19:57
    Dat denk ik niet.
    29-06-2024 21:05
    Ze zaten ruim over de 12% a 36:53, zoals ie vorig jaar was. Mazzel dat ze de limiet verruimd hebben dus. Zal morgen wel weer een zware dag worden.
    29-06-2024 23:21
    Ze konden waarschijnlijk nog wel iets sneller als ze wisten dat de tijdslimiet strakker was.
29-06-2024 20:45
Rotdag, hopen op een kleinere ontsnapping morgen en een haalbaar tempo van de mannen van Bardet/Van den Broek. Dan is loslaten in de laatste 50 kilometer van de etappe geen probleem meer. Sowieso echt een totaal slopende start in deze hitte.
29-06-2024 21:45
De parodie op Cavendish lekker uit koers halen.... Al zal Astana hem uiteraard in koers laten, want het levert toch publiciteit op wanneer hij dag op dag gelost zal worden... Zelfs in de vlakke ritten zie ik hem gewoon lossen..

Veel respect voor wat hij gedaan heeft, maar dit gaat helemaal nergens meer over.... En Jakobsen moet zich ook maar eens goed achter z'n oren gaan krabben... Lefevre had het goed gezien om hem buiten te knikkeren.
29-06-2024 19:28
Dat zit niet helemaal lekker qua gezondheid binnen de ploeg. Opdracht om niks te zeggen en snel weer door te gaan, ook niet heel gek natuurlijk.
29-06-2024 21:00
Jacobsen haalt gewoon zijn niveau niet meer. Was vorig jaar al ingezet bij Levefere daar was hij ook al in pikorde gezakt.
Hij heeft nu ook behoorlijk wat druk op zijn schouders door riante salaris bij Dsm hij wil zich daar ook echt graag bewijzen. Gelukkig houd de ploeg nog steeds vertrouwen in hem.
30-06-2024 10:33
Voor Cavendish is het al lang klaar en zal het doek wel vallen op weg naar de Galibier. Jakobsen mag zich ook wel zorgen gaan maken over zijn carriere als sprinter en wielrenner. Hij rijdt momenteel meer achteruit dan dat hij vooruit komt en aan sprinten gaat hij op deze manier zeker niet toekomen deze Tour.
29-06-2024 19:56
Al bekend wat er met Jakobsen aan de hand was/is?
    29-06-2024 20:29
    Absoluut geen klimmer.
    29-06-2024 23:19
    Jakobsen; hij was aan het nadenken over de volgende etappe....
    Met alle respect; deze coureur had nooit naar deze Ronde mogen gaan!
30-06-2024 09:33
Cees Bol is altijd een spontane spraakzame jongen hè

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine