Tour 2019: Tim Wellens hoopt bergtrui te heroveren
Tim Wellens reed de afgelopen twee weken in de bolletjestrui, maar de renner van Lotto Soudal verloor de bergtrui in de eerste Alpenetappe naar Valloire. “Ik was redelijk gehecht aan de trui, dus ik had hem graag gehouden”, zo vertelde Wellens na de finish aan Sporza. “Maar de Tour is nog niet voorbij.”
Wellens leek donderdag juist op weg om zijn positie in het bergklassement te verstevigen, aangezien hij als eerste bovenkwam op eerste klim van de dag: de Col de Vars. Op de Col d’Izoard en de Galibier lag het tempo echter te hoog voor Wellens, waardoor de Belg bleef steken op 74 punten.
Wellens zag met lede ogen aan hoe Romain Bardet wel veel punten wist te sprokkelen op de Izoard en de Galibier. De Fransman van AG2R La Mondiale – die nu 86 punten heeft – wist hierdoor de leiding over te nemen in het bergklassement. “Op de Vars ging het nog supergoed, maar op de Izoard ging het een klein beetje te snel”, aldus Wellens.
“Bardet is wel een betere klimmer”
“Ik wist op voorhand al dat het moeilijk ging worden. Alles zag er goed uit tot de Izoard, want toen had ik het moeilijk. Ik kwam bergop wat tekort, wat jammer is”, aldus Wellens, die zeker nog niet kansloos is voor de bolletjestrui. Er staan namelijk nog twee zware Alpenetappes op het programma.
“Ik ga kijken wat er nog mogelijk is. De Tour is nog niet voorbij, maar Bardet is wel een betere klimmer. Het zal niet makkelijk worden om die trui opnieuw af te pakken”, beseft Wellens.
Hij kan toch zelf ook wel voorspellen dat je in de 3e week met al die cols in de alpen meer punten kan veroveren dan die heuveltjes in de eerste week?
Ik denk dat Bardet die trui overigens niet meer afgeeft. Die zal vandaag wel mee zijn, sowieso op de Iseran.
Eigenlijk verdient maar 1 renner die trui van beste klimmer en dat is Pinot, naar mijn bescheiden mening.
Dat lijkt me een kriem om bij te houden.. dan wil je dus op elke col (4e - HS categorie) tijdsmetingen houden en de tijden van alle aanwezige renners meten.
Helemaal een hel voor de verslaggevers die virtuele standen willen doorgeven.
Het was leuk voor Wellens om in de trui te rijden, maar de trui zal, gelukkig, naar een betere klimmer gaan.
Volgens mij niet al te moeilijk met GPS icm de metertjes op de fiets. Technisch moet het kunnen en we kunnen eindelijk de echte bergkoning belonen.
Een renner die 3 weken heeft gevochten voor de trui zie ik liever bovenaan staat dan een klassementsman die door onstandigheden toevallig ook de trui erbij wint
Stel dat Mollema de 10e beste klimmer in koers is, daarmee vergeleken doet een Sagan het op sprintvlak natuurlijk nog wel een stukje beter, zeker top 5 qua sprint.
Je vergelijking gaat hier scheef Jappe!