Tour 2019: Bijna miljoen mensen zien Teunissen naar het geel sprinten
Bijna één miljoen mensen hebben gisteren op NPO1 gekeken naar de winnende sprint van Mike Teunissen. Op het hoogtepunt stemden 936.000 kijkers af op de Tour de France. Er waren slechts vijf programma’s die hoger scoorden, zo blijkt uit stichting Kijkonderzoek.
Een van die programma’s was De Avondetappe, dat eveneens werd uitgezonden op NPO1. Meer dan één miljoen mensen (1.033.000) keken naar het wielerprogramma gepresenteerd door Dione de Graaff en Herman van der Zandt. Het RTL7-programma Tour du Jour kon dan weer rekenen op 257.000 kijkers.
Het Journaal had zaterdag verreweg de meeste kijkers: 1.795.000. Het is niet bekend hoeveel Nederlandse wielerliefhebbers keken via Eurosport of het Belgische Een, aangezien beide zenders niet worden gemeten door stichting Kijkonderzoek.
Voor West noteer ik Sporza
rennerske: Sporza en Eurosport mits met Kroon
Dat de Belgen hier naar Sporza kijken lijkt me logisch.
Ik zit in een spagaat. Belgisch commentaar is vele malen beter, maar Sporza ligt ca. 30 seconden achter met beeld bij mij thuis.
Sporza, lichtjaren voorsprong.
Of ze er meer verstand van hebben is geeneens een vraag, maar een zekerheid.
En over dat regionale, tja. Ik neem het van je aan dat jij dat vindt. Aparte mening, maar die mag er ook zijn.
Ik kijk altijd Sporza (vrouwenkoersen meestal niet). En dat is omdat ik dol ben op de wielerpassie en beleving van de Belgen en fan ben van Jose en Renaat. En zenden zij niet uit, zoals de Giro dan eurosport natuurlijk. Van Kroon kan ik ook wel erg genieten. Als Gio Lippens de tv uitzending verslaat heroverweeg ik. Die kan ik ook zeer goed waarderen. En ik ben dol op Dione de Graaff dus ik kijk ook graag naar de Avondetappe naast Vive le Velo uiteraard.
Sporza ruim op één, zelfs als ze weer een hele etappe doen alsof er alleen Belgen aan de tour mee doen.
Kroon vind ik aangenaam, maar gooit er teveel met de pet naar. Is gewoon een leuk pratende amateur die veel van de koers weet omdat hij zelf gefietst heeft. De Cauwer weet 100x meer en eet, drinkt en ademt wielrennen.
Ik heb zelf trouwens live gekeken op Eurosport. Later de samenvatting op de NOS teruggezien. Op Twitter was er veel kritiek op Ducrot en Dijkstra voor het niet herkennen van Teunissen op het moment supreme.
Dat de nos meer wordt bekeken dan rtl, verbaast mij niet. Ik kijk normaal gesproken op sporza, al vind ik Wuyts steeds enger worden. Eurosport vind ik de laatstste jaren een steeds beter alternatief.
Veel meer kennis over de koers en soms leuke (achtergrond) verhalen over renners. Vooral over Belgen, dat wel.