TotalEnergies stopt als hoofdsponsor van Franse wielerploeg
foto: Cor Vos
vrijdag 26 september 2025 om 12:43

TotalEnergies stopt als hoofdsponsor van Franse wielerploeg

Team TotalEnergies heeft bekendgemaakt dat de samenwerking met hoofdsponsor TotalEnergies eind 2026 wordt stopgezet. Het partnerschap begon in 2019, waarna het team drie jaar onder de naam Direct Energie en later onder de naam TotalEnergies reed. De hoofdsponsor is sinds begin dit seizoen ook verbonden aan INEOS Grenadiers.

Volgens een gezamenlijk persbericht van de ploeg en sponsor eindigt de samenwerking ‘na zeven seizoenen van intensiteit en rijkdom’ in onderling overleg. Voor teambaas Jean-René Bernaudeau betekent dit dat hij op zoek moet naar een nieuwe sponsor om de toekomst van de ploeg vanaf 2027 veilig te stellen.

De beslissing om de samenwerking na 2026 niet voort te zetten komt niet onverwacht, gezien de toenadering tussen TotalEnergies en INEOS Grenadiers de afgelopen maanden. Sinds de recente Tour de France is het logo van het Franse energie- en mobiliteitsbedrijf ook te vinden op het tenue van de Britse formatie tot ten minste eind 2026. Na de Ronde van Frankrijk zouden de partijen overleggen over een eventuele verlenging.

TotalEnergies is ook sponsor van INEOS Grenadiers – foto: Cor Vos

RIDE Magazine
1 Reacties
‘Intensiteit en rijkdom’, mooie woorden om een toch wat teleurstellende verkering waar je veel geld in hebt gestopt uit te maken.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.