Tom Pidcock ziet Vuelta-optreden als een keerpunt in zijn carrière
foto: Cor Vos (archief)
maandag 15 september 2025 om 14:18

Tom Pidcock ziet Vuelta-optreden als een keerpunt in zijn carrière

Voor de start van de Vuelta a España werd Tom Pidcock niet meteen gezien als een kandidaat voor het eindpodium, maar de Brit eindigde na drie weken toch maar mooi als derde in het algemeen klassement. De kopman van Q36.5 Pro Cycling omschrijft zijn Vuelta-optreden als een keerpunt in zijn wielercarrière.

“Het is absoluut een keerpunt, dat staat buiten kijf”, geeft hij aan in gesprek met Cyclingnews. Waar Pidcock in het verleden altijd wel een mindere dag kende in een grote ronde, was hij in Spanje de regelmaat zelve. “Vroeger vond ik grote rondes niet leuk. Dat ik hier nu als derde eindig in de Vuelta, zorgt wel voor een ander perspectief. Het heeft me doen inzien dat ik de verwachtingen ook kan inlossen.”

Veilige optie
“Het is wel een opluchting. Het voelt bijna alsof er een last van mijn schouders is gevallen. Ik zou niet zeggen dat een grote ronde saai is, maar het kan wel vervelend zijn. Eentonig. Je moet als ronderenner op safe spelen en voor de veilige optie kiezen. Het is leuker om op een spontane en grillige manier te koersen, maar als klassementsrenner is het belangrijk om risicoloos te koersen.”

Het leverde Pidcock echter wel zijn eerste podiumplaats op in een grote ronde, achter eindwinnaar Jonas Vingegaard en João Almeida, en dat als renner van het toch nog bescheiden Q36.5 Pro Cycling.

Pidcock dient hiermee ook zijn criticasters van repliek. “Er is al ontzettend veel gesproken over mijn potentie als ronderenner. De buitenwereld verwacht veel van mij, maar ik heb nu ook laten zien dat ik wel degelijk kan leveren. Dit is een grote prestatie. Ik kan alleen maar blij zijn en ik kijk echt uit naar de toekomst.”

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.

RIDE Magazine