Tom Dumoulin tweede in proloog Romandië achter Ion Izagirre
Tom Dumoulin is er niet in geslaagd de eerste leiderstrui in de Ronde van Romandië te pakken. De renner van Giant-Alpecin eindigde in de 3,9 kilometer lange proloog in La Chaux-de-Fonds als tweede. Alleen Ion Izagirre (Movistar) troefde hem af. De Spanjaard was aan de streep zes seconden sneller.
Izagirre zette een topprestatie neer, maar had ook niet te klagen over de weersomstandigheden. De Spanjaard reed op nagenoeg droge wegen, terwijl de renners die aan het eind van de middag in actie kwamen steeds meer last kregen van nattigheid onderweg. Met zijn tijd van 5.33 dook de winnaar van de voorbij Ronde van Polen wel liefst zeven seconden onder de tijd van Michal Kwiatkowski (5.40), die tot dat moment in de hotseat had mogen zitten.
Wilco Kelderman nog vóór zijn val – foto: Sirotti
Wilco Kelderman gaat onderuit
Daar kon ook specialist Dumoulin niet aan tippen. De Nederlander had halverwege, na de beklimming van de Rue de la Montagne, een achterstand van vier seconden. Daar kwamen er in de afdaling nog twee bij. Dumoulin was daarmee wel de ‘best of the rest’.
Omdat de hemelsluizen steeds verder open gingen, waren valpartijen op het gladde wegdek onvermijdelijk. Wilco Kelderman was een van de slachtoffers en bleef daardoor, met de nodige schrammen, steken op 6.06 minuten. Ook Michael Albasini ging onderuit.

Tom Dumoulin snelt naar de tweede plek – foto: Sirotti
Quintana tien seconden sneller dan Froome
Chris Froome nam onderweg weinig risico en finishte op 26 seconden van Izagirre als zestigste. Daarmee was hij tien seconden langzamer dan Nairo Quintana, maar vier sneller dan titelverdediger Ilnur Zakarin. Martijn Keizer leverde een knappe prestatie door als tiende te eindigen. Beste Belg was Louis Vervaeke op de achtste plaats. Omdat de renner van Lotto Soudal op het klimmetje halverwege zelfs de snelste was van allemaal, is hij de eerste drager van de rode bergtrui.

En ja, die regen dat is altijd spelbreker bij een proloog als dit natuurlijk.
Maar Kelderman valt toch wel regelmatig dat kan aan positionering liggen en vertrouwen. Pech /toeval geloof ik niet in , zeker niet in het geval van Kelderman.
Campenaerts is wel tot aan de streep gekomen; dus zover bekend nog niet uitgevallen.
Z'n beste (fiets)maatje is Lars van der Haar, dus ik neem aan dat hij wel eens wat door het bos crosst.
Martijn de Keizer lekker gereden, Tom valt me eerlijk gezegd toch wat tegen. De Tijdrit is kort, maar normaal is hij toch in zn element op een technisch en onregelmatig parcour.
Wat een achterlijk hoog verwachtingspatroon moet je hebben van die jongen.
Dumoulin heeft juist moeite wanneer hij niet meteen in een ritme kan komen. Ik vind het een stevige prestatie van hem.
Krijg je hier het advies dat je maar moet gaan crossen, tenenkrommend.
Niet alleen in prologen, de teller 'laatste etappekoers zonder valpartij' van Kelderman staat al een tijdje op 0. En ik kan me voorstellen dat zijn werkgever en fans hier een top tien verwachten, dan is zo'n valpartij funest.
van 1 van hun goede tijdrijder(s) hebben gegokt.
de laatste reactie van schipperaar is alweer van een tijdje geleden. ging zoiets van: [i]edit redactie; tot ziens.[/i]