Tom Dumoulin niet verveeld door dominantie Pogacar: “Bewonder zijn vakmanschap”
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 25 oktober 2025 om 11:54

Tom Dumoulin niet verveeld door dominantie Pogacar: “Bewonder zijn vakmanschap”

De dominantie van Tadej Pogacar in de afgelopen seizoenen doet soms denken aan de gloriejaren van Eddy Merckx. Een deel van het wielerpubliek begint dan ook wat te morren dat de koers door Pogacar saai is geworden. Tom Dumoulin sluit zich hier echter niet bij aan.

In een interview met het Spaanse Marca ter gelegenheid van de publicatie van de Spaanse vertaling van zijn boek ‘Op Gevoel’, dat hij samen met Nando Boers schreef, werd hem onder meer gevraagd naar hoe hij aankijkt tegen de dominantie van de Sloveen. “Ik vind het geweldig om hem te zien koersen. Hij is misschien wel de beste wielrenner aller tijden”, zei hij daarover.

“Het is bijzonder om de beste in koers elke wedstrijd te zien winnen. Natuurlijk zouden we liever meer strijd tot de streep zien, zoals in de Giro van 2017, toen vier renners nog konden winnen op de slotdag. Toch bewonder ik zijn vakmanschap en mentaliteit. Ik verveel me niet als ik hem zie winnen, hoewel ik het ook leuk vind als er spanning is tot het laatste moment.”

Hoe lang gaat Pogacar nog door?
Pogacar lijkt zich echter zelf ook wel eens te vervelen door zijn dominantie. Hoe lang Dumoulin de viervoudig Tourwinnaar nog door ziet gaan laat hij in het midden. “Het is moeilijk te zeggen. In de Tour zei hij dat hij moe was en twijfelde over hoe lang hij het nog vol zou houden, maar op het WK en in Lombardije was hij weer supergemotiveerd. Waarschijnlijk weet hij het zelf niet eens.” Ook blijft Jonas Vingegaard volgens de Limburger zijn grootste uitdager in de grote rondes.

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een interview met Tom Dumoulin over zijn band met het gravelen. Nu hij gestopt is als prof, doet hij veel andere dingen. In 2025 gaat hij voor het eerst Unbound Gravel rijden en wij gingen op pad met Dumoulin en Adne Koster om te praten over hun liefde voor de fiets, de koers, en hun voorbereiding op Unbound. Pre-order jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
7 Reacties
Hulde Tom! Eindelijk eens een tegengeluid naast dat eeuwige gemekker over saaie koersen of nog triester: nergens op gebaseerde toespelingen op vals spel.
13:39
Denk dat je in de minderheid bent, Tom. Vakmanschap is leuk voor even, maar mensen zetten niet de TV aan als ze al weten wie er wint.
    14:04
    De kijkcijfers dalen met rasse schreden en steeds meer ploegen krijgen nauwelijks een begroting rond, maar laten we vooral genieten!
14:21
Ik weet niet hoe er in het buitenland naar gekeken wordt, maar hier zijn we de fase van wat morren helaas al voorbij. Het begint steeds meer op een haatcampagne te lijken door een groepje schreeuwers.
    15:10
    Dit is echt helemaal niets tegenover wat Froome en Sky over zich kregen in hun tijdperk hoor.
14:57
Bewondert hij inmiddels ook zijn mijnwerker-stijl?
15:37
Politiek correct antwoord van Tom

Om te reageren moet je ingelogd zijn.