Tom Dumoulin: “Mensen die vinden dat ik WK-plek cadeau krijg, kunnen lekker in de stront zakken”
Tom Dumoulin heeft na het NK tijdrijden uitgehaald naar criticasters die het onterecht vinden dat hij op zeker naar het WK tijdrijden mag. Bondscoach Koos Moerenhout ruimt een plek in voor Dumoulin, die onlangs heeft aangekondigd te gaan stoppen na 2022. “Ik ben echt helemaal klaar met die discussie, daar word ik zelfs kwaad van”, vertelt Dumoulin aan het AD.
Nederland mag waarschijnlijk twee renners naar het WK tijdrijden sturen, eind dit jaar in het Australische Wollongong. Voor Dumoulin is het zijn hoofddoel in zijn laatste maanden als prof. “Ik heb gelezen dat ik mijn selectie voor het WK cadeau krijg. Ik weet niet of jullie mijn uitslagen van de afgelopen WK’s en de grote internationale tijdritten hebben gezien? Volgens mij is er maar één iemand in Nederland die aanspraak maakt op die WK-plek en dat ben ik”, is hij duidelijk.
Non-discussie
“Hoezo twijfelen mensen daar over? Ik haal de ene na de andere medaille op het WK en dan zijn er mensen die daarover een discussie durven aan te zwengelen. Op de Spelen heb ik al bewezen dat het een non-discussie is. Het is gewoon triest. Ze zoeken het maar uit”, vindt Dumoulin. “Dat is een zere plek ja. Ik ben heel blij met het vertrouwen dat ik van Koos krijg, maar ik moet er ook voor rijden. Alle mensen die vinden dat ik die plek cadeau krijg, kunnen lekker in de stront zakken.”
De 31-jarige Dumoulin wist in 2017 wereldkampioen tijdrijden te worden in Bergen. Ook won hij al eens zilver (2018) en brons (2014) op dat onderdeel. Beide keren dat Dumoulin aan de start stond van de individuele tijdrit op de Olympische Spelen behaalde hij ook zilver, in 2016 in Rio de Janeiro en in 2021 in Tokio. In Nederland werd hij vier keer nationaal tijdritkampioen.

Daar doet 1 keer een iets minder NK niets aan af.
Daar doen de meningen van een paar Wielerflitsers niets aan af, beter dan Tom zou ik het niet kunnen verwoorden!
Niet in de gaten dat dit een tegenstelling is?
De kans dat TD er beter voor staat tijdens het WK is wel aanzienlijk. Hij heeft toch aangetoond, ook wanneer hij in koers niet geweldig reed dat hij in een tijdrit waar hij wat van wilde maken altijd wel kort kon eindigen.
Van een sprinter zeggen we ook niet na 1 verloren sprint dat hij het niet meer kan (beetje scheve vergelijking)
Los daarvan vind ik wel dat die plek hem toekomt. Hij is altijd een toptijdrijder geweest en heeft in die discipline ook recent nog bewezen hoe goed hij is.
De enige reden dat VDP daar in bergetappes mee vooruit wilde is dat hij solo de grote klim op kon om tussen de mensenmassa zijn kunstjes te kunnen doen voor social media.
Vreemd dat je er plots een strijd tussen TJV en Dumoulin van maakt. Daar gaat dit hele bericht toch niet over?
Je laatste alinea is volgens mij precies hoe Dumoulin er ook over denkt, en juist daarom is hij klaar met de discussie. Een grote mond? Jazeker. Maar waarom die andere verwijten aan zijn adres die je maakt?
Edit: zoals de nu verschenen reactie hierboven ook al stelt
Dit heeft relevantie op het artikel o dat hij een grote mond heeft en nogal prat gaat op prestaties. Ik vind dat het in zijn geval ook wel wat nederiger mag. Kunt ook gewoon zeggen dat je het niet eens bent ipv op deze manier. 2e op OS is knap. Maar er was ook echt niemand die het hele seizoen mocht doen wat hij wilde ter voorbereiding op. Anderen reden ook nog weleens wat prestaties voor hun ploeg.
Ik merk het trouwens steeds meer, dat mensen steeds meer ongeneerd gaan zeiken over van alles en nog wat, ook over zaken waar ze geen verstand van hebben of niet over gaan.
Dat mag gewoon van de wet, maar enige compassie en verantwoordelijkheidsbesef kweken kan geen kwaad. Dat hoort OOK bij beschaving naast vrijheid van meningsuiting.
De Dumoulin van nu is niet meer de Dumoulin van 2017. Hij gooit veel te makkelijk te vaak de handdoek in de ring. Dus logisch dat je kritiek krijgt en dat de gunfactor afneemt.
Wellicht nog even naar de medaille verdeling op de Olympische Spelen.
Dan kwaak je wel anders.
Respectloos
Het is geen kritiek die een keer voorbij komt maar blijkbaar veelvuldig. Ik zie niet in waarom een renner daar niet op mag reageren. Het idee dat mensen die mentaal sterk zijn nergens door geraakt worden is sowieso onzinnig.
Bij deze heeft hij een doelwit gevonden: criticasters die zijn tijdrit in twijfel trekken. Hopelijk verlicht dit zijn geest, genereert het rancune motivatie, en kan hij op het WK daardoor beter presteren.
Dat zie vaker bij rustige, vriendelijke mensen, ontploffingsgevaar ligt om de hoek!
Fysiek ben ik zeker te zwak, mentaal dat zullen we nooit weten!
Het is niet dat hij Dumoulin heet dat hij automatisch een plek krijgt; hij zal toch wel aan moeten tonen dat hij fit is.