Tom Dumoulin: “Ik richt mij in 2017 op een grote ronde”
Tom Dumoulin wil zich in 2017 richten op het klassement van een grote ronde. Dat vertelt de 25-jarige Limburger aan Cyclingnews. “Ik ga mij volgend jaar op een grote ronde richten. Ik weet nog niet welke, maar waarschijnlijk degene met de meeste tijdritkilometers”, aldus Dumoulin.
Op welke ronde hij zich gaat focussen, is nog niet besloten. “Misschien dat de ploeg een ander idee heeft, maar we zullen moeten afwachten hoe de routes er uitzien voordat we beslissen. Misschien wordt het niet de ronde met de meeste tijdritkilometers, maar gaan we voor het parcours dat mij het beste ligt. Ik ga mij richten op het algemeen klassement”, aldus Dumoulin.
Dumoulin richtte zich het voorbije seizoen met het oog op de Olympische Spelen met name op de tijdritten. In de Giro won hij de openingstijdrit in Apeldoorn, in de Tour zegevierde hij in de rit tegen de klok naar La Caverne de Pont d’Arc.
Bradley Wiggins (in 2012 Tourwinnaar) geldt als een voorbeeld voor Dumoulin. “Wiggins heeft bewezen dat een tijdritspecialist met het verliezen van gewicht een rondewinnaar kan worden. Ik kijk zeker naar voorbeelden zoals hij”, aldus Dumoulin.

Poels zit al op zijn nivo en zou met gericht tijdrit werk wel een heel serieuze concurrent kunnen worden.
Nog weinig bijgeleerd als je beseft dat delgado lang geleden afdaalde met zijn hoofd bijna op zijn voorwiel, dat zitten op die buis is volstrekt waanzin en bovendien met verlies van alle controle.
Tegen een Froome gaat hij het sowieso afleggen en ik moet nog maar eens zien of hij überhaupt de beste Nederlandse klassementsrenner is.
Ik zou denken: afdalen is al gevaarlijk genoeg, dus alle controle over de fiets is welkom. Ik snapte indertijd Delgado ook al niet. Maar goed, het blijkt nu dus ook niet effectief te zijn ook nog. Het verbaast me niet.
Wij deden het ook al maar met gewicht van achter was het minder risicovol, begrijp ook nog steeds nuet waarom er geen bidons met kwik bestaan voor in de afdaling, scheelt al gauw 10kg plus betere wegligging.
De methode Delgado of die van Froome? Ze zijn verschillend dacht ik. Ook met bagage peinsde ik er niet over (terwijl ik afdalen wel mooi werk vond).
Delgado, knieen bij elkaar geklemd voor controle en hoofd op het voorwiel, scheelde makkelijk 10 km met rechtop bij zo'n 8% afdaling, bij 6 trap je beter bij denk ik.
Persoonlijk had ik gehoopt dat Dumoulin zich eerst op rondes zoals de Dauphine, Ronde van Zwitserland, Tirreno of Ronde van het Baskeland focust. Met het jaar erop vol op een grote ronde gaan!
Welkom, alle inhoudelijke is een aanrader. Ben ervoor dat wielrenners nadenken ipv de wetenschap zoals lemond uit het niets begon, zijn eige fiets bouwde en en passant ook nog het triathlon stuur uitvond, daarnaast won ie ook nog een paar keer de tour en gaf ie hinault er een kadoo. Zorgde ook nog dat de salarissen meer dan verdubbelde.
Jammer dat zn fietsen fabriek om zeep werd geholpen door de rechtszaak tussen hem en Trek waar de aantijgingen tegen Armstrong aan ten grondslag lag.
Ik ben de naam vergeten, maar er was lang geleden een renner die gepakt is met een bidon met lood erin, die hij bovenop de berg keer op keer aangereikt kreeg. Nadat hij hem onder aan de berg steeds weggooide, heeft iemand van de organisatie dat ding een keer opgeraapt. Het begon na verloop van tijd toch op te vallen....
Kweenie wat lood doet de kilo maar misschien hebben ze er goed aan verdiend en wie zegt dat het verboden is?
Drie weken geleden? Dan hebben ze er bij WF toch gewoon een grote vergaderronde op zitten...
Maar hij is het na die Vuelta toch bijna aan zichzelf verplicht om zich er één of twee jaar volledig op te richten?! Als je zo goed bent als Tom, dan wil je toch weten of dat ook tot je mogelijkheden hoort?
Mocht het mislukken of tegenvallen, dan kunnen er nog vele jaren volgen van ritten kapen; zie Stephen Cummings bijv.
Ik ben zeer benieuwd, het wordt een interessant jaar!
Dat is wel een wat rooskleurige voorstelling van de feiten... tegen een Froome in topvorm moet hij het bergop nog allemaal laten zien.