Toch geen Vuelta? Jarno Widar wil in 2026 graag debuteren in een andere grote ronde
Met een Europese titel op zak neemt Jarno Widar afscheid van de beloftencategorie. De 19-jarige Belgische klimsensatie begint volgend jaar in het tenue van Lotto immers aan zijn eerste profseizoen. Widar zal in 2026 waarschijnlijk ook al zijn debuut maken in een grote ronde.
Widar sprak eerder nog over de Vuelta a España als ‘vuurdoopronde’, maar heeft nu toch een andere drieweekse ronde in gedachten. “Ik zal wellicht de Giro d’Italia rijden, want Italië vind ik een mooier land”, grijnst het talent in gesprek met Het Nieuwsblad.
Normaal zien we Widar volgend jaar sowieso aan het vertrek van de Ardennenklassiekers. “Ik heb als junior voor vier seizoenen bij de ploeg getekend”, wist de klimmer ons eerder dit jaar te vertellen.
Ardennenklassiekers
“We hebben toen een plan uitgetekend dat loopt tot het einde van 2027, en vorig jaar bij de besprekingen hebben we enkele nieuwe dingen ingevuld. Zo ga ik volgend jaar normaal de Ardennenklassiekers rijden.”
In deze wedstrijden hoopt Widar in de toekomst een hoofdrol te kunnen vertolken. “Iedereen denkt dat ik een ‘lange klimmer’ ben, ik ga dat ook niet ontkennen, maar mijn grootste specialiteit is eigenlijk een inspanning van 3 tot 5 minuten”, geeft hij aan bij Het Nieuwsblad. “Ik hou heel veel van de Muur van Hoei en La Redoute. Dat ‘woefen’, dat vind ik het leukste en ligt me het beste.”
Jaar | Team |
---|---|
2027 | Lotto |
2026 | Lotto |
2025 | Lotto Development Team |
2024 | Lotto Dstny Development Team |
Om te reageren moet je ingelogd zijn.