Tirreno: UAE Emirates rekent op Pogacar en Gaviria
foto: Cor Vos
maandag 8 maart 2021 om 13:14

Tirreno: UAE Emirates rekent op Pogacar en Gaviria

Vier dagen na zijn sterke optreden in Strade Bianche staat Tadej Pogačar aan het vertrek van Tirreno-Adriatico. Voor de Sloveense Tourwinnaar wordt het zijn eerste deelname aan de Koers van de twee zeeën.

Pogačar is pas in de tweede week van maart, maar zijn eerste eindzege van het seizoen heeft hij al op zak. In de UAE Tour was de Sloveen op de beslissende momenten op de afspraak en pakte hij na zeven dagen de hoofdprijs. Zaterdag zette hij zijn seizoen voort met Strade Bianche en weer maakte hij indruk. Tot aan de laatste onverharde strook, Le Tolfe, kon hij met de besten mee, maar daarna moest hij Mathieu van der Poel, Julian Alaphilippe en Egan Bernal laten gaan. Uiteindelijk kwam hij als zevende over de streep.

In de Tirreno wordt hij omringd door onder meer Davide Formolo, zevende in 2018, Rafał Majka, de nummer drie van vorig jaar, en zijn landgenoot Jan Polanc. Fernando Gaviria is het speerpunt voor de sprintetappes.

UAE Emirates voor flag-it Tirreno-Adriatico 2021
flag-it Davide Formolo
flag-co Fernando Gaviria
flag-pl Rafał Majka
flag-pt Ivo Oliveira
flag-si Tadej Pogačar
flag-si Jan Polanc
flag-ar Maximiliano Richeze

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
7 Reacties
08-03-2021 13:21
Gohh ja dat ze Gaviria meenemen is leuk voor Gaviria zelf maar of Pogacar en het team er veel aan gaat hebben blijft mij een serieus raadsel.
    08-03-2021 13:23
    Komen de slechte prestaties van Gaviria voort uit zijn coronabesmetting of is daar geen duidelijkheid over?
    08-03-2021 13:25
    Dat weet ik niet. Ik lees dat hij vrij nonchalant traint. Als je hem ziet met zijn baard en lange haren denk je eerder dat hij denkt dat hij een Rockstar is in plaats van een wielrenner met enorm veel talent.
    08-03-2021 13:29
    Zijn wel wat kansen voor sprinters hier + je moet hem toch koersritme laten opdoen met het oog op San Remo.
    08-03-2021 13:46
    Oke opmerkelijk wel. Corona invloed lijkt me misschien ook sterk want tot aan de Giro vorig jaar was hij best aardig op dreef.

    San Remo lijkt me op basis van eerdere koersen dit jaar geen haalbare kaart voor Gaviria. Zou eerder de kaart Kristoff/Trentin trekken daar.
08-03-2021 16:11
Pogi in ieder geval topfavoriet.
08-03-2021 16:46
"Vier dagen na zijn sterke optreden in Tirreno-Adriatico staat Tadej Pogačar aan het vertrek van Tirreno-Adriatico."

Die Pogacar blijft toch ook verbazen! ;)

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine