Tim Wellens was verrast door vroege aanval Tom Pidcock: “Wij wilden zelf nog wachten”
foto: Cor Vos
zaterdag 8 maart 2025 om 18:18

Tim Wellens was verrast door vroege aanval Tom Pidcock: “Wij wilden zelf nog wachten”

Tim Wellens mocht zaterdag in de Strade Bianche het podium op met Tadej Pogacar en Tom Pidcock. Daar was de Belg van UAE Team Emirates XRG na afloop maar wat blij mee. “Op het podium staan met een kampioen als Tadej is een heel mooie eer”, zegt Wellens in een eerste reactie bij Sporza.

Volgens Wellens verliep alles zaterdag volgens plan – zelfs toen er een grotere groep wegreed in de openingsfase. “Op voorhand hadden we gezegd dat het niet erg was, moest er een grote groep wegrijden. Vooral Florian (Vermeersch, red.) was supersterk. Ik denk dat hij bijna in zijn eentje het gat op de vluchters gedicht heeft.”

Toch was Wellens verrast door de vroege aanval van Pidcock. “Dat was eerder dan verwacht. Wij wilden wachten tot na Sante Marie om Tadej te lanceren. Maar voor ons was het geen slechte situatie: Tadej voorop met Pidcock en ik in ideale positie daarachter. Zo kon ik me heel de tijd sparen tot het laatste moment.”

Voor Wellens is het de tweede keer dat hij op het podium in de Strade Bianche eindigt. In 2017 deed hij dat ook al. “Het is heel leuk om hier voor een tweede keer te staan.”, eindigt hij.

RIDE Magazine
3 Reacties
08-03-2025 20:47
Vooraf niet de naam die je een uitslag zag rijden, maar doordat Pidcock aanviel nét op het moment dat Wellens ging moeten knechten kon die vervolgens schaamteloos slepen in een wedstrijd waarin iedereen elkaar dood reed.
Benieuwd of we hem dit jaar nog eens ergens gaan zien, of het bij deze ene uitschieter zal blijven.
    09-03-2025 08:40
    Volgens Karl Vannieuwkerke was het heel straf na AL DAT ZWARE WERK. Ik heb het voor Wellens hij reed de perfecte wedstrijd maar de aanval van Pidcock zorgde er inderdaad voor dat hij maximum 2km kopwerk moest doen en daarna veel in de wielen kon zitten.
    Hij verdient deze uitslag echt wel, in andere wedstrijden reed hij echt al heel aanvallend en had hij niet altijd de uitslag die hij verdiende. Gisteren was het een beetje het omgekeerde.
    09-03-2025 10:08
    @Gibo van Nieuwkerke, daar noem je ook wel een onnozel…

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine