Tim Merlier zou ‘vermoeid’ zijn na BK gravel: “Ik heb nu laten zien hoe het werkelijk zit”
foto: Cor Vos
woensdag 20 augustus 2025 om 17:32

Tim Merlier zou ‘vermoeid’ zijn na BK gravel: “Ik heb nu laten zien hoe het werkelijk zit”

Tim Merlier werd dit weekend op het BK gravel geklopt door Niels Vandeputte, waarna gespeculeerd werd dat de Europees kampioen vermoeid zou zijn. Drie dagen later antwoordt de Belg al met de benen in de Renewi Tour: “Ik laat nu zien hoe het werkelijk zit.”

“Na het BK gravel zei ik al: hier ga ik niet wakker van liggen. Ik ben blij dat ik nu weer op het allerhoogste niveau heb getoond hoe mijn benen zijn. Ik voelde me de hele dag echt goed en kon met frisse benen aan de sprint beginnen”, zegt hij na de meet.

Merlier kijkt dan ook terug op een perfecte dag. Een dag waarin GC-kopman Paul Magnier meezat in de vlucht van de dag, wat ervoor zorgde dat Soudal Quick-Step nauwelijks op kop hoefde te rijden. “Ja, dat was een goede situatie voor ons. Persoonlijk wist ik niet zeker of we nog een massasprint zouden krijgen, maar als ploeg hadden we echt alles onder controle door Paul.”

“Uiteindelijk werd ik ook perfect gelanceerd. Als ploeg hebben we al dit seizoen van verder moeten komen, dus het is fantastisch”, eindigt hij.

RIDE Magazine
5 Reacties
20-08-2025 19:41
Op waarde geklopt dus tijdens Bk gravel. Vandaag zuigen en sprinten
20-08-2025 19:59
Dus het artikel dat suggereerde dat Niels Vandeputte enkel won omdat Merlier vermoeid was, kan ook herschreven worden.
20-08-2025 19:09
Wat is Merlier vaak bezig met zogenaamde kritiek van de buitenwereld zeg. Zet een eierdopje op en ze noemen hem Calimero. Nergens voor nodig
20-08-2025 19:54
Het is de kwaliteit van Tim, maar wat mij betreft kunnen dit soort etappes ook schriftelijk worden afgedaan. Dan valt er ook niemand.
    20-08-2025 22:23
    Nog 3 a 4 te gaan en dan zit het er weer op voor dit jaar…

Reacties zijn gesloten.