Tim Merlier begint met een podiumplaats, David van der Poel negende in Frankrijk
foto: Cor Vos (archief)
zondag 12 december 2021 om 17:34

Tim Merlier begint met een podiumplaats, David van der Poel negende in Frankrijk

Tim Merlier is zijn crosswinter begonnen met een podiumplaats. De sprinter van Alpecin-Fenix, die oorspronkelijk uit het veldrijden komt, eindigde zondag namelijk als derde in de Coupe de France-veldrit in het Franse Troyes.

Merlier moest 44 seconden toegeven op thuisrijder Joshua Dubau, die in de C2-cross een sprint-à-deux won van de Zwitser Timon Rüegg. Merlier vervolledigde het podium in het noordoosten van Frankrijk. De vierde plaats werd opgeëist door Thijs Aerts. De beste Nederlander in Troyes was David van der Poel op een negende plek.

Bij de vrouwen ging de winst in Troyes naar de Française Line Burquier, voor de Belgische Marion Norbert Riberolle. De derde plaats ging naar een andere Française Amandine Fouquenet.

‘Dat competitiegevoel is een extraatje’
In aanloop naar zijn seizoensstart spraken wij met Merlier, die zichzelf inmiddels wel als wegrenner ziet. “Het veldrijden blijft een prima voorbereiding. Dat competitiegevoel ook in de winter ervaren, is een extraatje”, vertelde hij. “Dan weet je waarvoor je traint en dat motiveert. Ik blijf het vreemd en lastig vinden om als wegrenner een hele winter te trainen zonder kortetermijndoel. Ik heb dat nodig.”

RIDE Magazine
13 Reacties
12-12-2021 18:03
Knap David!!!
    12-12-2021 20:16
    Klinkt cynisch en niet zo leuk.
12-12-2021 18:22
Als in een veldrit waar de toppers niet starten David 9e wordt, dan lijkt ook het sprokkelen van punten in wedstrijden met zwakkere bezetting niet meer te lukken.
Jammer, maar het lijkt met David steeds een beetje minder te gaan terwijl hij qua leeftijd nog een tijd mee zou moeten kunnen. Hopelijk komt er nog een kentering.
    12-12-2021 18:59
    Ik denk dat als hij een beter weg programma zou rijden, hij tenminste stappen zou maken
    12-12-2021 20:39
    @Mwielerfan: +1
12-12-2021 18:53
Beter stoppen David, dit is niet leuk meer.
    12-12-2021 19:53
    Voor wie???
    12-12-2021 20:18
    Ja voor wie moet hij stoppen. Als hij er nog veel plezier in hebt.
    12-12-2021 20:53
    voor een groter talent dat niet parasiteert als 'broer van' die dat plekje bij AFX verdient.
    12-12-2021 21:07
    Dan zijn er wel meer die beter kunnen stoppen. Zo rijdt er bij de dames ook eentje rond in de nationale driekleur die er niet veel meer van bakt.

    Maar als ze daar zelf nog plezier in heeft en haar boterham ermee kan verdienen, moet ze vooral lekker door blijven fietsen. En dat geldt wat mij betreft voor iedereen die op die manier met zijn/haar hobby geld kan verdienen.

    En @Dantiest, heb jij in je leven nog nooit een "kruiwagen" gehad die er voor heeft gezorgd dat je op een plek kwam waar je op eigen kracht nooit was gekomen???
    12-12-2021 21:43
    Grappig dat je er zelf over begint Michel.. Keer op keer zit je hier in te hakken op Cant, maar zo'n David VDP, toevallig een Nederlander, laat je dan weer ongemoeid. Zo wordt je natuurlijk wel een parodie van jezelf; effe je eigen hypocri*** markeren. Amusant!
    12-12-2021 22:00
    Cant was vandaag niet zwak genoeg om haar rechtstreeks de volle laag te geven, vandaar deze omslachtige aanval in de rug om toch iets te proberen raken.

    Je zou denken dat iemand na al die jaren bedrevener wordt in het verzinnen van vergezochte omwegen om toch Cant of Iserbyt overal bij te betrekken, maar blijkbaar is het beste eraf.
    12-12-2021 22:17
    @Deel,
    Voor iemand die "technisch super vaardig" is volgens de commentatoren bleef ze hier ver achter bij de rest. Ze eindigt op een technisch parcours op een 8e plek, maar met de wetenschap dat er een stuk of 5 afwezig waren die gegarandeerd voor haar geeindigd zouden zijn, kun je niet spreken over een briljant optreden.

    @Beer,
    Ga je me "racisme-light" verwijten? David vd Poel is nooit een hoogvlieger geweest. Gewoon een subtopper in het veld, een renner die je vaak tussen plek 10 en 20 gaat tegenkomen. Dat weet jij, dat weet ik, en dat weet hij zelf ook volgens mij. En hij mag van mij daar gewoon rond blijven fietsen, net als ook Cant van mij gewoon haar rondjes mag draaien. Is dat wat je wilt horen? Nou, bij deze, ik hoop dat je avond daarmee is goedgemaakt. En zo niet, brom dan lekker verder... of ga doen wat andere beren op het noordelijk halfrond meestal doen in deze tijd van het jaar...

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine