Tiesj Benoot: “We kunnen toch niet koersen tot Kerstmis?”
© Cor Vos
donderdag 16 april 2020 om 15:12

Tiesj Benoot: “We kunnen toch niet koersen tot Kerstmis?”

“Het is goed om nu zekerheid te hebben of toch een soort houvast.”, zegt Tiesj Benoot over de nieuwe UCI-kalender. “Maar er zijn nog altijd vraagtekens: zal de Tour wel effectief doorgaan en wat met de andere wedstrijden? We kunnen toch niet koersen tot Kerstmis?

Ritwinst en tweede in het eindklassement van Parijs-Nice. Tiesj Benoot verkeerde in topvorm toen het coronavirus de wereld, inclusief het wielrennen, lam legde. Met de nieuwe reeds bekende data voor onder meer de Tour de France heeft hij opnieuw een doel gevonden, vertelt hij aan Sporza.

Maar de Gentenaar stelt zich ook vragen: “Als we na de Tour en het WK ook nog een volwaardige Giro en Vuelta moeten krijgen, dan wordt het bijna koersen tot Kerstmis. Je kunt toch geen grote ronde organiseren in november en dan verwachten dat de renners in januari weer aan hun seizoen beginnen?”

Wellicht zal Benoot zoals gepland de Ronde van Frankrijk betwisten. “Ik heb ook nog wel zin in de Ronde van Vlaanderen, maar dan hoop ik wel dat het met een volwaardig deelnemersveld is en geen afgezwakte versie.”

Wie straks een voordeel zal hebben in de Tour is moeilijk uit te maken. “Ik ben zelf iemand die goed presteert na een lange trainingsperiode. Dit jaar was de Omloop mijn eerste koers en ik was al meteen goed. Nu komen er misschien andere verhoudingen naar boven.”

RIDE Magazine
12 Reacties
16-04-2020 15:40
Waarom niet? of ze nu volop trainen in voorbereiding op het nieuwe seizoen of wedstrijden rijden, lijkt me toch dat ze dan liever koersen, vooral als dit nog tot juli of later gaat duren.
16-04-2020 16:12
Ik zie ook geen reden waarom niet, het seizoen kan door ieder individu ook weer later worden aangevangen, die vrijheid hebben wielrenners.
16-04-2020 16:13
Ik zie het probleem ook niet. Als je niet wil koersen tot kerstmis stop je toch in november?
16-04-2020 16:19
Kan wel, alles van Januari tot en met de omloop valt blind over te slaan. Trainen voor de keien doe je toch het lekkerst op die specifieke wegen in de omstandigheden die er daar zijn.
16-04-2020 16:29
Waar Tiesj niet bij stil staat is dat de klassiekers altijd met een onvolwaardig deelnemersveld worden afgewerkt.
16-04-2020 16:51
Als ze tot eind November koersen zou voor de tv. kijker best interessant zijn.!!!
16-04-2020 17:13
Tiesj koerste de afgelopen jaren ook gewoon tot half oktober. Is dat maandje extra nu dan zo'n probleem? Hij hoeft er zelf toch ook niet te starten als ie geen zin heeft. Benieuwd of ie hetzelfde standpunt had als de Tour de derde grote ronde zou zijn van eind oktober tot half november.
    16-04-2020 22:31
    Is het dit jaar half november al Kerstmis? Goed om te weten.
    17-04-2020 10:36
    Kennelijk. Want er is nergens een aanwijzing dat ze nog in december koersen.
16-04-2020 18:32
Ik zie liever echte koers t/m november, dan een tour down under in januari.
16-04-2020 21:51
Msch niet met slicks, maar wellicht een ander bandenprofiel nov. en dec.
17-04-2020 10:09
Misschien even bij Mathieu en Wout in de leer gaan Tiesj. Kan prima.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine