Thymen Arensman volgt de route van Tom Dumoulin
Video De veertiende etappe in de Tour de France 2025 is uitgemond in een rit met twee gezichten. In Nederland juicht men voor de schitterende etappezege van Thymen Arensman, in België treurt men om de opgave van Remco Evenepoel. Voor ons ligt dan weer een cruciale etappe voor de groene trui. Luister snel naar de WielerFlits Update!
Met een schitterende solo door de Pyreneeën heeft Thymen Arensman een jongensdroom in vervulling laten gaan. De 25-jarige Gelderlander won op de legendarische klim van Superbagnères en behaalde het doel waarvoor hij kwam: een ritzege. Maar de jongeling gaat niet bij de pakken neerzitten. In de Alpen gaat hij voor een volgende ritzege en wie weet komt dan ook de bolletjestrui om de hoek zeilen. Maar zo ver is het niet. Eerst genieten van die prachtige ritzege, ondanks een aantal vervelende vragen over dopinggerelateerde zaken tijdens de persconferentie.
In de strijd om het klassement zagen we ook een aantal opvallende zaken. Jonas Vingegaard kwam een stuk beter voor de dag dan de laatste dagen en het gezicht van Tadej Pogačar zag toch een beetje bleekjes. Uiteindelijk kwam hij ietsje eerder over de streep, maar na afloop gaf hij toe dat hij niet de kick had van de laatste dagen. Dat ze daar bij Visma | Lease a Bike maar houvast aan vinden. Matteo Jorgenson viel helemaal weg uit het klassement, Victor Campenaerts was monsterachtig goed en Simon Yates en Sepp Kuss mochten voor de ritoverwinning gaan.
België is daarentegen in mineur. Nationale volksheld Remco Evenepoel betaalde in de Pyreneeën de prijs voor zijn valpartij begin december. Daar daar miste de kopman van Soudal-Quick-Step zijn basis en dat moet hij nu bekopen. Evenepoel heeft de Ronde van Frankrijk gedesillusioneerd verlaten. Als dat maar goed komt met Florian Lipowitz bij Red Bull-BORA hansgrohe volgend jaar. Dat doet het met Arensman in ieder geval goed. Maxim zegt dat hij de route van Tom Dumoulin volgt; Youri vindt hem de ontbrekende schakel bij Visma | Lease a Bike. Luister dus snel!
Luister hierboven naar de podcast en abonneer je via je favoriete podcast-app.
iTunes
Spotify
RSS-feed
Deze podcast wordt mede-mogelijk gemaakt door Alpecin DMG shampoo en de casual (wieler)kleding van Le Patron.
Heb jij RIDE Magazine al besteld?
Pauline Ferrand-Prévot staat met een groot interview in de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! De kopvrouw van Visma | Lease a Bike verraste vriend en vijand door in haar comebackjaar meteen Parijs-Roubaix en de Tour de France Femmes te winnen. Frankrijk ligt daardoor aan haar voeten. Hoe kijkt ze zelf terug op de impact van haar Tourzege? Lees het verhaal nu in de nieuwe RIDE!
‘Arensman die aan het begin van de Tour niet per se de ambitie had om een rit te winnen’ (uit het stuk bij het interview eerder vanavond).
We weten helemaal niet of dat er aan ten grondslag ligt. Hij heeft sinds zijn comeback in veel wedstrijden een zeer goed niveau gehaald. Het lijkt er vooral op dat hij geen echte klimmer (meer) is, iets wat vergeleken met de top altijd al zijn zwakke punt geweest is.
Er staat 1 renner aan de top;
Op gepaste afstand volgt nummer 2;
Dan, op nog meer afstand, de rest. Arensman is voor de tourploeg, om Vingegaard op 1 te krijgen, geen missende schakel