Nick Doup
maandag 21 april 2025 om 12:12

Thymen Arensman start met vraagtekens aan Tour of the Alps

Video Voor Thymen Arensman is de Tour of the Alps zijn laatste voorbereidingswedstrijd in aanloop naar de Giro d’Italia, maar de klassementsrenner van INEOS Grenadiers staat met enkele vraagtekens aan de start van de rittenkoers door Italië en Oostenrijk. Arensman komt net van een hoogtestage en dan is het bij hem altijd gissen naar zijn vormpeil.

“Na een hoogtestage weet je nooit hoe het valt”, zegt Arensman voor de camera van WielerFlits. “Het kan goed vallen, maar ook wat minder goed vallen. Ik weet het niet zo goed. Het is altijd een beetje een loterij na hoogte, dus dat is nu niet anders. Vraag het mij opnieuw ná de etappe.”

Arensman werd in 2022 al eens tweede in de Tour of the Alps en in 2023 kende hij juist een slechte week na een hoogtestage. Hij hoopt dit jaar – net als drie jaar geleden – een klassement te rijden, maar heeft de prioriteiten op een rij. “Uiteindelijk is het voor mij en voor het team een voorbereidingswedstrijd voor de Giro. Ik wil een goed klassement rijden, maar ik weet niet hoe ik van hoogte af kom. Het is fifty-fifty“, lacht hij.

Met een derde plaats in Parijs-Nice op zak is Arensman wel gestegen in de pikorde van de favorieten, al voelt hij dat zelf niet zo. “Ik heb geen idee wat mensen van buitenaf van mij verwachten, maar voor mezelf verandert er niet zoveel. Ik probeer gewoon plezier te hebben en ik doe mijn uiterste best”, aldus Arensman. “De ploeg is niet om mij heen gebouwd, we rijden heel aanvallend en iedereen is vrij om zijn ding te doen. Ik red me wel.”

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview van 8 pagina's met Thymen Arensman. Hij gaat uitgebreid in op zijn nieuwe rol bij INEOS Grenadiers en de ontwikkeling die hij de afgelopen jaren heeft gemaakt, als wielrenner, maar ook als persoon. En wanneer gaat hij als kopman naar de Tour de France? Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
2 Reacties
21-04-2025 12:45
Moeilijke koers om te winnen voor een Nederlander, maar wel een hele mooie.
21-04-2025 15:38
Meer 'duende' voor Tijmen zou 'm goed doen.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine