woensdag 16 november 2016 om 10:57
Thomas Dekker: “Dit is absoluut de waarheid”
De onthulling van Thomas Dekkers boek ‘Mijn Gevecht’ heeft veel tongen losgemaakt. Onder meer oud-collega’s Jacques Hanegraaf, Steven de Jongh en vooral Michael Boogerd komen terug in het boek, waarin doping, drugs, prostitutie en drank een rol spelen. “Dit is absoluut de waarheid. Ik ben niet in de positie om een boek te schrijven waar onwaarheden in zitten”, aldus Dekker tegenover WielerFlits.
Bekijk hieronder het volledige interview met Thomas Dekker over zijn boek
Man, ik zie ze nog allemaal rijden, die Rabo's voor Rasmussen. Als machines. Genieten was het. En dan blijkt later de werkelijkheid. Daar word ik nog steeds boos om. Van de voorpublicatie werd ik al kotsmisselijk.
Natuurlijk kun je vraagtekens plaatsen bij de redenen en de persoon van Dekker....maar ik zet liever een stuk of 75 vraagtekens bij de wielrennerij. Een vrouw waarvan je zielsveel houdt, maar door wie je keer op keer harteloos bedrogen wordt.
kan je niet tegen zonlicht, of hebben je ouders je huisarrest gegeven?
TD heeft een steenrijke vrouw van 50 jaar aan de haak geslagen dus geld is geen drijfveer.
Ligt iets gevoeliger, op zonlicht was ik verzot, doorgewinterd bruin altijd maar als je het echt wil weten stuur ik je een pb.
[jk, echter geen hand in vuur....]
ah, je zit dus in de bajes. :p
B.V. De slaapkamer-escapades van Boogerd, dat geeft toch een totaal andere kijk op die man. Plus het regelen van de doping. Ik ben benieuwd of Boogerd daar nog extra schorsing voor krijgt nu.
De trekmarathon met De Jongh had dan weer niet gehoeven van mij. Dat had ook prima verteld kunnen worden zonder namen te noemen.
Overigens vond ik de reactie van Frits Barend bij DWDD ronduit belachelijk. Dit slechte journalistiek noemen en in dezelfde zin zeggen dat je als journalist sommige (doping)zaken niet moet opschrijven rijmt niet met elkaar.
Wat ik ervan geleerd heb en een vermoeden van mij bevestigt, is dat LTD clean rijdt, aangezien hij aan het einde van een grote ronde bijna ziek van vermoeidheid is, terwijl andere top 10 renners er zo fris als een hoentje uitzien.. Dat heb ik meerdere malen met eigen ogen mogen aanschouwen en voor mij was 1+1 gewoon 2.. Het lijkt me super frustrerend dat kennelijk de allergrootste talenten, nooit winnen..
Dat Frits Barend zegt dat de omerta in stand gehouden moest worden gehouden zegt genoeg over de journalist Frits Barend die blijkbaar vriendjespolitiek belangrijker vindt dan de waarheid.
Maar het gaat mij meer over die andere sensatie verhalen die verder ook weinig met het wielrennen van doen hebben. Dat is gewoon genant, zal het boek ook zeker niet kopen.
Verhalen over doping en daarbij WEL de namen noemen kan ik begrijpen. Sfeer omschrijven kan ik ook inkomen, maar daar had hij voor mij dan weer geen namen hoeven te noemen.
Als je nou echt van de sport houdt had je denk ik vooral geprobeerd de dopingcultuur accuraat weer te geven, en dan wil je niet dat randzaken de boventoon voeren.
Dus is het nieuw? Niet helemaal, maar nu wordt het voor de genoemde namen moeilijk. Ik stel me de vraag of Dekker zich de vraag heeft gesteld: wat als er een gezinsdrama gebeurt bij een van de mannen waarover ik schrijf dat ze hoerenlopers zijn.
Mij deed het juist opleven. Het verhaal van Ten Dam bijvoorbeeld. Hij steekt 'bijna' z'n hand in het vuur voor die jongen. Iemand die achtste werd in de Tour en die ik niet verdenk van het zijn van de beste renner op aarde. Dat doet mij positiever naar de sport kijken dan voorheen.
Maar ook hier is te lezen dat er vooral andersom gedacht wordt. Verraders en praters zijn kennelijk nog lager dan bijv. hoerenlopers. Dus zolang mensen hun mond houden is vrij veel veroorloofd? Vreemde moraal.
Die personen hebben dat dan over zichzelf afgeroepen wat mij betreft.