Thibaut Pinot wint koninginnenrit in Romandië, Gesink elfde
Thibaut Pinot heeft de vijfde etappe in de Ronde van Romandië gewonnen. De FDJ-renner reed op vijf kilometer van het einde weg bij een beperkt groepje met favorieten en kwam als eerste boven op de Champez-Lac. Ilnur Zakarin (Katusha) eindigde als tweede en is de nieuwe leider.
Op de ruim veertien kilometer lange slotklim streden de klassementsrenners voor de overwinning. Nairo Quintana (Movistar) opende op acht kilometer van het einde de debatten, maar hij kreeg geen ruimte. Ook de tweede en derde poging van de Colombiaan mislukten. Vervolgens waagde Romain Bardet (AG2R La Mondiale) tot tweemaal toe een poging. Eerst samen met Rafal Majka (Tinkoff-Saxo), daarna met Ilnur Zakarin van Katusha. Beide aanvallen kenden weinig succes.
Op vijf kilometer van de top plaatste een andere Fransman een demarrage: Thibaut Pinot (FDJ). Achter hem viel het even stil in het zeer beperkte groepje met favorieten. Simon Spilak (Katusha) en opnieuw Romain Bardet probeerden vervolgens de sprong te maken naar de leider. Daarachter reed Chris Froome (Sky) weg van Vincenzo Nibali (Astana) en Rigoberta Uran (Etixx-Quick-Step). Quintana, Majka en Zakarin konden wel met de Brit mee. Froome leek op het begin van de klim nog in moeilijkheden te zitten, maar hij reed in een rap tempo het gat naar Bardet en Spilak dicht.
Vlak na de samensmelting reed Zakarin weg bij het groepje met Froome om op zoek te gaan naar Pinot. De Fransman ging als eerste de slotkilometer in, maar zag Zakarin steeds dichter naderen. Zijn voorsprong bleek echter groot genoeg: Pinot mocht juichend over de streep komen. Zakarin pakte op zijn beurt genoeg tijd op Froome om de nieuwe leider in het klassement te worden.
Robert Gesink eindigde vandaag als beste Nederlander op de elfde plaats. Hij is bezig aan zijn eerste rittenkoers sinds zijn rentree in het peloton. Zondag staat een afsluitende tijdrit op het programma.
Tour de Romandie (2.UWT)
Uitslag vijfde etappe: Fribourg – Champex-Lac (166,1 km)
1. Thibaut Pinot (FDJ) in 4u28m54s
2. Ilnur Zakarin (Katusha) op 7s
3. Romain Bardet (AG2R La Mondiale) op 20s
4. Nairo Quintana (Movistar) in z.t.
5. Simon Spilak (Katusha) in z.t.
6. Rafal Majka (Tinkoff-Saxo) in z.t.
7. Chris Froome (Sky) in z.t.
8. Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step) op 53s
9. Vincenzo Nibali (Astana) in z.t.
10. Michele Scarponi (Astana) in z.t.
11. Robert Gesink (LottoNL-Jumbo) op 1m07s
Volledige uitslag
Klassement na vijfde etappe
1. Ilnur Zakarin (Katusha) in 18u13m00s
2. Thibaut Pinot (FDJ) op 6s
3. Chris Froome (Sky) op 14s
4. Simon Spilak (Katusha) op 19s
5. Nairo Quintana (Movistar) op 54s
6. Rigobero Uran (Etixx-Quick-Step) op 1m01s
7. Simon Yates (Orica-GreenEDGE) in z.t.
8. Vincenzo Nibali (Astana) op 1m04s
9. Michele Scarponi (Astana) in z.t.
10. Yury Trofimov (Katusha) op 1m06s
15. Robert Gesink (LottoNL-Jumbo) op 1m56s
Volledig klassement
Met schaken is overigens niks mis, het was dan ook een tip en geen terechtwijzing.
Ik begrijp je wel NairoQ, maar vaak krijg ik het gevoel dat sommige volgers eigenlijk liever struisvogels zijn. Alsof niemand je mag vertellen dat je vrouw vreemd gaat. En dan heb ik het niet over domme dopingopmerkingen, maar gewoon de kanttekening.
Edit: in het schaken gaan ze ook op de WC zitten met hun smartphone ;)
Daar heb ik ook al 300 levels candycrush uitgespeeld, betekent dat iets? ;)
En zelfs áls je gelijk hebt, en het kan zeker, dan vind ik dat bij berichten over Rebellin en deze Zakarin een kanttekening of iets meer toch wel gepast is.
Rebellin een 'gedrocht' noemen en bijkans in snikken uitbarsten als 'sir' Wiggo demarreert in PR terwijl de edelheer zelf al wel eens (ik ben een labdier) tussen de regels door heeft aangegeven dat SKY2012 een 'goed georganiseerde machine' was vind ik behoorlijk neigen naar willekeur eerder dan realisme, if I may.
Ik overdrijf even voor het maken van een punt he, jij begrijpt dat wel ;)
Dat een deel van de volgers het accepteert wil niet zeggen dat anderen het ook moeten accepteren. Laat staan dat je er voor moet juichen..
Als iemand met een verleden een overwinning boekt mag er in het topic best wat van gezegd worden. Een hoera-stemming voor bewezen dopingzondaars hoeft wat mij betreft niet!
Persoonlijk ben ik wel klaar met zulke gasten en zal er zelfs niet voor klappen.
Ik vind juichen voor Wiggo en haten op Rebellin logischer dan juichen voor Rebellin (en haten op Wiggo, maar neem aan dat niemand dat doet). If i may :)
Gesink trouwens _0_ idd, die lijkt goed onderweg naar een tour zonder al te veel druk en gezeik met Kelderman als uitstekende bliksemafleider. Als die de aankomende tijd weer iets naars meemaakt schop ik hier (nog een) gat in de deur.
Ten Dam maak ik me meer en meer zorgen over. Ik hoop dat die nasleep van zn ribben niet te hard door blijft spelen.
Wat een gezeik. Waar is een forum voor bedoeld? Nee, daar is een ander topic voor. Weggestopt in een hoekje. Doe normaal man.
Gesink komt eraan klasse.
Bardet lijkt me richting een Boogerd-scenario te gaan tov LBL, het is zijn lievelingswedstrijd (heb eens leuk met hem gesproken na LBL 2013, na de aanval toch nog 13e en zo fris als een hoentje naderhand) en hij kan het parcours goed aan maar snelle benen kun je niet trainen.
Hopelijk lukt het hem wel een keer!
mooi om te zien dat robert er al dit niveau uit weet te halen,mooie koers trouwens ik heb ervan genoten