Thibaut Pinot wint koninginnenrit in Romandië, Gesink elfde
Foto: Sirotti
zaterdag 2 mei 2015 om 17:32

Thibaut Pinot wint koninginnenrit in Romandië, Gesink elfde

Thibaut Pinot heeft de vijfde etappe in de Ronde van Romandië gewonnen. De FDJ-renner reed op vijf kilometer van het einde weg bij een beperkt groepje met favorieten en kwam als eerste boven op de Champez-Lac. Ilnur Zakarin (Katusha) eindigde als tweede en is de nieuwe leider.

De vlucht van de dag bestond vandaag uit slechts twee renners. Bergtruidrager Maxim Belkov (Katusha) en Bryan Nauleau (Europcar) kregen een maximale voorsprong van bijna tien minuten. Vlak na de top van de een-na-laatste berg werd Belkov als laatste van het duo gegrepen.

Op de ruim veertien kilometer lange slotklim streden de klassementsrenners voor de overwinning. Nairo Quintana (Movistar) opende op acht kilometer van het einde de debatten, maar hij kreeg geen ruimte. Ook de tweede en derde poging van de Colombiaan mislukten. Vervolgens waagde Romain Bardet (AG2R La Mondiale) tot tweemaal toe een poging. Eerst samen met Rafal Majka (Tinkoff-Saxo), daarna met Ilnur Zakarin van Katusha. Beide aanvallen kenden weinig succes.

Op vijf kilometer van de top plaatste een andere Fransman een demarrage: Thibaut Pinot (FDJ). Achter hem viel het even stil in het zeer beperkte groepje met favorieten. Simon Spilak (Katusha) en opnieuw Romain Bardet probeerden vervolgens de sprong te maken naar de leider. Daarachter reed Chris Froome (Sky) weg van Vincenzo Nibali (Astana) en Rigoberta Uran (Etixx-Quick-Step). Quintana, Majka en Zakarin konden wel met de Brit mee. Froome leek op het begin van de klim nog in moeilijkheden te zitten, maar hij reed in een rap tempo het gat naar Bardet en Spilak dicht.

Vlak na de samensmelting reed Zakarin weg bij het groepje met Froome om op zoek te gaan naar Pinot. De Fransman ging als eerste de slotkilometer in, maar zag Zakarin steeds dichter naderen. Zijn voorsprong bleek echter groot genoeg: Pinot mocht juichend over de streep komen. Zakarin pakte op zijn beurt genoeg tijd op Froome om de nieuwe leider in het klassement te worden.

Robert Gesink eindigde vandaag als beste Nederlander op de elfde plaats. Hij is bezig aan zijn eerste rittenkoers sinds zijn rentree in het peloton. Zondag staat een afsluitende tijdrit op het programma.

2015, Tour de Romandie, tappa 05 Fribourg - Champex Lac, Lotto NL - Jumbo 2015, Gesink Robert, Champex Lac

flag-ch Tour de Romandie (2.UWT)
Uitslag vijfde etappe: Fribourg – Champex-Lac (166,1 km)
1. flag-fr Thibaut Pinot (FDJ) in 4u28m54s
2. flag-ru Ilnur Zakarin (Katusha) op 7s
3. flag-fr Romain Bardet (AG2R La Mondiale) op 20s
4. flag-co Nairo Quintana (Movistar) in z.t.
5. flag-si Simon Spilak (Katusha) in z.t.
6. flag-pl Rafal Majka (Tinkoff-Saxo) in z.t.
7. flag-gb Chris Froome (Sky) in z.t.
8. flag-co Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step) op 53s
9. flag-it Vincenzo Nibali (Astana) in z.t.
10. flag-it Michele Scarponi (Astana) in z.t.

11. flag-nl Robert Gesink (LottoNL-Jumbo) op 1m07s
Volledige uitslag

2015, Tour de Romandie, tappa 05 Fribourg - Champex Lac, Katusha 2015, Zakarin Ilnur, Champex Lac

Klassement na vijfde etappe
1. flag-ru Ilnur Zakarin (Katusha) in 18u13m00s
2. flag-fr Thibaut Pinot (FDJ) op 6s
3. flag-gb Chris Froome (Sky) op 14s
4. flag-si Simon Spilak (Katusha) op 19s
5. flag-co Nairo Quintana (Movistar) op 54s
6. flag-co Rigobero Uran (Etixx-Quick-Step) op 1m01s
7. flag-gb Simon Yates (Orica-GreenEDGE) in z.t.
8. flag-it Vincenzo Nibali (Astana) op 1m04s
9. flag-it Michele Scarponi (Astana) in z.t.
10. flag-ru Yury Trofimov (Katusha) op 1m06s

15. flag-nl Robert Gesink (LottoNL-Jumbo) op 1m56s
Volledig klassement

RIDE Magazine
113 Reacties
02-05-2015 18:10
we moeten gewoon soort Nederlands tour maken wie word de best Nederlander in tour
en dan een prijs geven. Dat word mooier dan wie tour wint want je weet de uitslag al
02-05-2015 18:11
@ albertooo

Waarom? Het gaat over de renner Zakarin die nu opeens aan de leiding gaat in de Ronde van Romandië. Lijkt me nogal on-topic.

Overigens is het storender dat er steeds bij elke twijfel door meerdere mensen gereageerd wordt alsof ze persoonlijk beledigd worden dan dat er mensen wat nuchterder naar kijken en dus een kritische noot erbij kunnen plaatsen.

@ purito

Niks hoor:). Ik geniet alleen aanzienlijk minder van een sport waarin renners als Rebellin en Zakarin winnen. Niet omdat het allebei op -in eindigt overigens.
02-05-2015 18:12
Goed eigen tempo gereden door Gesink. Hij bewijst maar weer eens dat hij er altijd staat als hij meedoet.
Wat Zakarin betreft. Hij heeft eerder gepakt, komt uit een land waar (bewezen) structureel doping wordt gebruikt. Bovendien rijdt hij op jonge leeftijd eventjes Quinatana en Froome uit het wiel. Het verleden heeft vaak bewezen dat renners die zulke dingen lieten zien, dat vaak niet deden met bietensap.
02-05-2015 18:13
albertooo, dat topic is voor ongefundeerde dopingbeschuldigingen. Waarom zou een bewezen dopinggebruiker niet zo benoemd mogen worden in dit topic? Niemand zegt dat hij nu gedopeerd rond rijdt toch?
02-05-2015 18:14
@Romans Vainsteins

Geniale quote van dat skelet op de bagagedrager. En inderdaad beter rondrijden met Magere Hein achterop de bagagedrager dan rondrijden met een lijk in de kast.
02-05-2015 18:14
@LL
Ik ben het overigens met je eens hoor. Het is natuurlijk een kwestie van tijd voordat Zakarin gepakt wordt. Dat kan iedere wielervolger met logica zien.
02-05-2015 18:15
Als je naar Zakarins silhouet keek op het podium, kun je je voorstellen dat hij anders zelf ook een flinke hoeveelheid groeihormoon aanmaakt.
02-05-2015 18:17
@rv

De doping discussie is juist het leuke aan de sport. Helemaal wanneer het feiten uit het verleden zijn en geen verdachtmakingen en het dus hier besproken mag worden. Volgensmij gesel ik vooral jou met mijn comments en niet mezelf.
02-05-2015 18:20
Gesink wel erg goed. Niet normaal dat hij dit nu alweer kan. Ik hoop dat het enkel zijn talent is.
02-05-2015 18:21
Ik vind het zelf héél ergerlijk dat elk topic naar doping toe leidt, en ik moet toegeven dat ik in sommige gevallen zelf denk: hier is de link toch moeilijk te verzwijgen. De reden om dat toch te doen? Anders is er inderdaad voor elke renner wel 'een' argument te verzinnen door iemand om te staven dat deze renner verdacht is. In bepaalde gevallen is het uiteraard veel gefundeerder, maar voor mij verpest het soms de ervaring in elk topic hier minstens iets over terug te lezen. Ook al frons ik zelf genoeg mijn wenkbrauwen in sommige gevallen, het is het gewoon niet waard zo elk topic te laten uitmonden in een welles-nietes-spelletje, en dan is het prima dat er een topic bestaat waar dit wél kan, ongeacht de graad van zekerheid over iemands evt. gebruik.
02-05-2015 18:24
@ NairoQ

Maar je zegt het zelf, vaak is het redelijk gefundeerd. Als het dan in een welles-nietes spelletje uitmondt kan je je afvragen of dat aan de sceptici ligt of aan de mensen die vinden dat ze daar elke keer als gebeten honden op moeten reageren.
02-05-2015 18:26
Natuurlijk weet ik aan wie het ligt, maar dat verandert niets aan hoe het voor mij de sfeer 'verpest'. Ik vind zelf dat dit soort topics meer een plaats zijn om over koerstactiek te spreken, of over wie nog kans maakt/iets zal moeten gaan doen/het verdere verloop van de koers voorspellen, daar kan vaak toch wat objectiever over gediscussieerd worden. Ik zou het maar al te graag zien dat een normale verwijzing naar doping af en toe kan, maar gezien de situatie lijkt het mij gemakkelijk dit in een apart topic te houden (werkt op cyclingnews prima).
02-05-2015 18:30
Twijfels uitspreken hoeft wat mij betreft ook niet altijd, maar bij iemand als Zakarin die al eens geschorst is geweest is het niet meer dan logisch lijkt me... Dat valt niet los te zien van zijn zeer opzienbarende prestaties dit seizoen.
02-05-2015 18:34
Er is onder een groot gedeelte van de wielervolgers wel de behoefte om het daar over te hebben. Dat vaak terechte verdenkingen al in een ander topic besproken moeten worden, daar kun je al over discussiëren. Maar ik zie niet in waarom het bij bewezen dopinggebruikers er hier niet over zou mogen gaan.

Hoe kan een onderwerp nou echt besproken worden als het niet over het gehele onderwerp mag gaan? Daar voel ik nou niets voor, dat je zegt: lekker over wielrennen praten, maar zodra het over een onderwerp gaat wat zeer nadrukkelijk aanwezig is en ook besproken wordt, dat het scherm dan op zwart moet gaan.

Tis voor mij de omgedraaide wereld. Sporters verzieken hun eigen sport decennia lang met vals spel, maar de fan mag het er niet over hebben. Zijn wij dan alleen maar struisvogels?
02-05-2015 18:38
Noemen ze Gesink niet Heart Attack? Hij bewijst het in ieder geval.

Doorzettingsvermogen van 200%
02-05-2015 18:39
Neen, moet zeker besproken kunnen worden. Ervaring leert mij gewoon dat om de één of andere reden veel meer met 'argumenten' over tactiek en wedstrijdverloop gepraat kan worden, en bij doping lukt dit minder (omdat alles hieromtrent zich veel meer áchter de schermen afspeelt).

In echte gesprekken is dit probleem er voor mij ook veel minder hoor, maar wat LL aanhaalt, op het internet is er logisch gezien een groep mensen die hier elke keer, in elke post op terugkomt.

Zeggen: "Ik hoop dat hier geen bijsmaakje aan zit..." en verder niets, als het gewoon over een renner gaat die beter reed dan verwacht, is hier voor mij een mooi voorbeeld van.
02-05-2015 18:40
Die VDB rijdt ook geen deuk in in pakje boter meer. Wat is die erg teruggevallen zeg.
02-05-2015 18:41
Mooie overwinning van Pinot! Dat is echt een klasbak, hopelijk kan hij komende Tour weer in de buurt van het podium komen.

Voor wat betreft Zakarin, ik snap niet dat een team als Katusha nu nog zo iemand aannemen. Dat is pas echt zonde voor de sport, dat sommige teams een geloofwaardige sport blijkbaar helemaal niks kan schelen.

Voor Gesink, mooi om te zien dat hij al meteen weer een heel goed niveau heeft. Dat toont het karakter van deze renner, die altijd blijft knokken en niet van opgeven wil weten. Daar kun je alleen maar respect voor hebben.
02-05-2015 18:42
Zakarin heeft nu natuurlijk wel de spotlights op zich staan en waarschijnlijk een hele erehaag van chaperons bij zijn hotel staan. Laat dat werken zoals het opgezet is, wanneer het daadwerkelijk een cowboy van het type Ricco/Santambrogio is valt ie er snel genoeg tussenuit. Tot die tijd mag de volger zich verheugen op een nieuwe speler in het rondewerk want het zag er goed uit.
02-05-2015 18:42
Vorig jaar verloor Pinot op een dergelijk TT-parcours 35 sec. op Froome, Spilak verloor 29 sec.
Zakarin en Pinot eindigden in de TT van Baskenland in dezelfde tijd. (18 km)
-> Froome gaat winnen.
02-05-2015 18:44
[quote]ProfrondeZevenbergen - 2 mei 2015 om 18:20 - Bewerkt op 02 mei 2015 om 18:22
Gesink wel erg goed. Niet normaal dat hij dit nu alweer kan. Ik hoop dat het enkel zijn talent is.[/quote]
Sowieso niet. Een onsje stalen beenpin, een paar kilo mentale weerbaarheid. En een goede hoeksteen.
02-05-2015 18:48
Gesink bouwt hier aan zijn vorm en doet dat meer dan verdienstelijk.
Hofland wint in Engeland.
Dar vreselijke zeiktopic van vanochtend (excusez le mot) staat in zijn hemd. Gelukkig.
02-05-2015 18:50
@rv

En mag de volger zich vragen stellen bij prestaties op basis van het verleden zonder de opmerking "ga schaken" naar zijn hoofd geslingerd krijgt. Laat iedereen in zijn waarde aub...
02-05-2015 18:53
Wat is er mis met schaken?
02-05-2015 18:54
Wie beter weet maakt niet de vergelijking met schaken, waar wedstrijden heel wat vaker gekocht worden dan in het wielrennen.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine