‘Thibau Nys manifesteert zich tot medaillekandidaat op Olympische Spelen’
Video De Nederlandse wegselectie bij de mannen voor de Olympische Spelen is al ruim twee weken bekend, maar in België is dat nog niet het geval. Remco Evenepoel en Wout van Aert lijken zekerheden. Maar welke twee Belgen mogen er met hen mee? Jasper Philipsen? Arnaud De Lie? Tim Merlier? Tim Wellens? Tiesj Benoot? Jasper Stuyven? Maxim Van Gils? In de WielerFlits Podcast schuift verslaggever Youri iemand anders naar voren.
Over de fitheid van Evenepoel en Van Aert bestaan richting de Tour de France nog flinke twijfels. Nu zit er tussen het Grand Départ en de olympische tijdrit wel nog bijna vier weken (op dat moment moet de selectie al een tijdje zijn doorgegeven aan het IOC), dus beide heren hebben nog even.
“Met al die vraagtekens zou ik als ik bondscoach Sven Vanthourenhout was, een uitroepteken meenemen: Thibau Nys”, stipt Youri aan. “Hoe hij dit jaar rondrijdt en op welke manier hij die rit in de Ronde van Zwitserland wint, dan zou ik daar geen seconde over twijfelen.”
Volgens onze verslaggever kan Nys in deze vorm meedoen voor de medailles in Parijs. Hoofdredacteur Maxim Horssels vindt dat een boute uitspraak. “Hoe Thibau zich op dit moment manifesteert, zou hij in een situatie een medaillekandidaat kunnen zijn”, countert Youri.
Hij refereert aan het feit dat er slechts negentig renners aan het vertrek staan en de landenteams maar klein zijn. “Dat gaat een gekke wedstrijd zijn. Met zijn eindschot kan hij in de situatie komen dat hij zou kunnen meedoen voor de medailles.” Maxim is het daarmee eens en denkt toch dat Vanthourenhout keuzestress heeft.
Vorig jaar reed hij 4 ééndagskoersen van 200+km, 4x DNF.
Om hem dan meteen in een van de zwaarstbezette koersen van het jaar, van 270+km als medaillekandidaat neer te zetten...
Belgie heeft - naast Wout en Remco - veel meer aan sterke knechten die ook als bliksemafleiders kunnen dienen. Benoot, Stuyven, Wellens, Lampaert etc.
Misschien moet Nederland dan maar Del Grosso naar de olympische tijdrit sturen, als we dan toch aan scorebordjournalistiek doen.
Wie weet wat de Roodhoofts met hem van plan zijn op langere termijn....
Sowieso heb je Van Aert en Evenepoel, beiden incontournable bij Vanthourenhout. Tenzij ze iets tegenkomen in de Tour.
Dan heb je Van Gils die eigenlijk meer adelbrieven heeft dan Nys voor zo’n lange eendagskoers. En wat doe je met De Lie, mocht die een goede Tour rijden? Allemaal type afwerker.
Philipsen zou ook kunnen, maar dat is dan weer een maatje van VDP en vorig jaar zat die erdoor vlak na de Tour met zijn non-optreden op het WK. Ook passeerbaar.
ik denk dat Vanthourenhout als derde Stuyven meepakt als knecht/bliksemafleider en als vierde man is het nog even wachten op hun niveau in de Tour, denk ik. Wellens of Benoot? Heel eventueel Van Gils.
Wat denken jullie?
haast altijd in de top7 terecht kwam.....maar wél in 5 daarvan, zonder er ééntje
te winnen.
Nys junior rijdt nog steeds maar 1,5 jaar op de weg en zijn ploeg/coach kozen bewust
om hem aan kleine rondes te laten deelnemen, met vrijwel sporadisch een 1dagskoers
erbij.....hoe zou Thibau, die daarnaast ook nog in de winter crosser is, zich überhaupt
al kunnen bewijzen hebben in de 1dagskoersen? En je hem daarop gaat afrekenen
tegenover een Van Gils die 3jaar ouder is, geen crossen rijdt en reeds 2jaren langer de
tijd kreeg om zijn resultaten in de 1dagskoersen te boeken.
nogal evident wie de betere is op dit moment.
Drie namen zijn al bekend, Evenepoel, Van Aert en Stuyven. De vierde zou zonder twijfel Van Gils moeten zijn.
De Belgen die top 10 reden daar zijn:
AGR: Benoot, VanSevenant
MSR: Phillipsen, Van Gils, Stuijven
Van Aert deed dit jaar niet mee, maar heeft beide al gewonnen.
Er is geen land dat het beter doet.
Evenepoel heeft beide nog nooit [!] gereden. Nys ook niet.
Mijn selectie zou zijn Van Aert, Van Gils, Stuijven, Phillipsen. Met als vervangers Benoot, VanSevenant.
Evenepoel en Nys zou ik thuislaten.
Het is niet te controleren, probeer het dan ook niet en selecteer daar niet op.