Thibau Nys kijkt na baaldag in Lokeren weer vooruit: “Hij had het liever op andere manier aangepakt”
Voor Thibau Nys werd de Rapencross in Lokeren een wedstrijd om zeer snel te vergeten. De Belg beschikte naar eigen zeggen over zeer goede benen, maar zijn materiaal liet hem meerdere keren in de steek. Dit zorgde voor de nodige frustraties bij de Europees kampioen, maar inmiddels is alles weer uitgeklaard.
Materiaalpech, problemen met de schifters en tot slot ook nog een paar valpartijen. Nee, het was niet de dag van Thibau Nys in Lokeren. Op tv zagen we een woedende Nys, die er in de laatste rondes zijn hoofd niet meer bij had en dan ook liet lopen. “Na die eerste keer ben ik nog terug beginnen vechten en na die tweede keer ook, maar die derde keer was gewoon de druppel”, zei hij na afloop voor de camera van WielerFlits.
De belangrijkste vraag, één dag na de veelbesproken cross in Lokeren: is alles inmiddels uitgeklaard binnen het kamp-Nys? Zijn vader Sven – die medeverantwoordelijk is voor het afstellen van de fietsen – stak na de cross al de hand in eigen boezem.
“Zijn remgrepen verschoven bij de minste afdaling, waardoor hij helemaal anders moest sturen. We hebben het gemonteerd zoals we dat al heel zijn carrière doen”, komt hij er een dag later nog op terug bij Sporza. “Het enige verschil is dat dit jaar de sturen zijn aangepast. Het was de eerste extreme test voor het materiaal. Het is duidelijk dat we er nog wat meer aandacht aan gaan moeten besteden.”
Nys junior was tijdens de cross ziedend en liet zijn frustraties de vrije loop, maar kwam hij na afloop al wat meer tot bedaren? “We zaten samen in de auto naar huis. Dat is op zich niet slecht om snel te evalueren en te kijken wat de problemen juist waren”, vertelt zijn vader. “Natuurlijk was het frustrerend voor hem. Als er iets nog maar een millimeter verschuift, stuurt de fiets helemaal anders. Met een korte kortsluiting tot gevolg.”
Jeugdige teleurstelling  
“Hij zei me deze ochtend toen hij de beelden zag, dat hij het beter op een andere manier had aangepakt. Dus is het een soort jeugdige teleurstelling. Dat typeert zijn drive en ambitie”, besluit de voormalig topcrosser. Zijn zoon heeft inmiddels de knop weten om te zetten, in aanloop naar het EK veldrijden in Middelkerke. “Thibau is deze ochtend alweer met volle goesting gaan trainen.”

    
    
            
            
            
        
        
        
            
            
            
Laat pogacar maar eens 3 x achter elkaar verliezen door omstandigheden , dan gaan we ook een hele andere pogacar zien